Holandská centrálna banka neeviduje kryptomeny ako reálne peniaze

BitmarketsBitmarkets

Iba pred pár hodinami sme vám priniesli vyhlásenie o tom, aký postoj má ku Bitcoinu a kryptomenám banka UBS. Určite nemožno povedať, že išlo o pozitívnu správu. A hneď vám prinášame aj ďalšiu správu z kategórie „banky a ich negatívne vyjadrenia o kryptomenách.” Holandská centrálna banka totižto kryptomenám celkom „naložila.”

Kryptomeny= vymyslené peniaze

Len pred pár hodinami zverejnila Holandská centrálna banka stanovisko, v ktorom jasne opisuje, že kryptomeny neeviduje ako reálne peniaze. Napriek tomu sa ich však nechystá zakázať alebo inak banovať.

Jedna z najväčších postáv v Holandskej centrálnej banke, Petra Hielkema, vyhlásila, že kvôli obrovskej volatilite kryptomien sa tieto aktíva/platidlá/digitálne meny nedajú považovať za peniaze.

„Ak chce niečo byť považované za peniaze, musíte mať možnosť s daným finančným prostriedkom sporiť, minúť ho, počítať s ním. Práve kvôli týmto dôvodom aktuálne nepovažujeme kryptomeny za reálne peniaze.”

Kryptomeny nie, blockchain áno

Napriek tomu sa Hielkema vyjadrila, že banka má záujem využívať technológiu blockchain a už s ňou aj experimentuje. Za takmer tri roky vzdelávania a pracovania s blockchainom vytvorili už štyri rôzne prototypy využitia tejto technológie. Napriek tomu však tvrdí, že aktuálne blockchain ešte nemôže byť implementovaný do holandského platobného systému. Do budúcnosti však takáto možnosť určite existuje, avšak najprv musí prísť k dostatočným inováciám.

Nie je to tak dávno, čo sa aj iná inštitúcia v Holandsku (Authority for the Financial Markets) oficiálne vyjadrila, že s kryptomenami sa spája priveľa riskov. Prístup Holandska podporilo napríklad aj Fínsko. Národná banka Fínska vydala oficiálny dokument, v ktorom tvrdí, že akýkoľvek koncept digitálnych mien je klamlivý, a preto sa žiadna digitálna mena nedá považovať za reálne peniaze.

Záver

Banky kryptomenám nič nedarujú. Otázne je, dokedy a ako veľmi sa budú banky snažiť kydať hnoj na kryptomeny. Určite sa im to totiž nebude dariť večne. Pozitívom zatiaľ ostáva aspoň fakt, že väčšina z bánk sa snaží experimentovať s blockchainom a jeho využitiami. Treba však dúfať, že to neostane iba pri blockchaine, ale príde aj na Bitcoin, Ethereum alebo iné kryptomeny.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Veľká banka čelí škandálu. Za hodinu zmizlo klientovi 200-tisíc eur

2

Ktorý operátor je na Slovensku najlacnejší? Odpoveď vás prekvapí

3

Najspoľahlivejšie značky áut: Experti prezradili, ktoré motory vydržia aj pol milióna kilometrov

4

Veľký hráč slovenského biznisu s drevom krachuje. Firma je už v konkurze

5

V Rusku sa začala predávať Škoda Octavia. Jej cena vás šokuje

PR články

Sprievodca obchodníka: Najvýznamnejšie indikátory sentimentu pre správne rozhodnutia

Henrieta Balázsová  | 22. októbra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. Obchodovanie na finančných trhoch nie je len o číslach a dátach, ale aj o pochopení nálady trhu, ktorá často rozhoduje o úspechu či neúspechu.

Ako sa správne rozhodovať pri obchodovaní.

Turbulentné časy na finančných trhoch: Kam smerujú S&P 500, ropa a Bitcoin?

Henrieta Balázsová  | 19. októbra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. Finančné trhy v posledných týždňoch zažívajú poriadnu jazdu.

Turbulentné časy na finančných trhoch

Trump vs. Harrisová: Komu dajú majitelia kryptomien radšej svoj hlas?

Henrieta Balázsová  | 16. októbra 2024

Prvýkrát v histórii sa postoj ku kryptomenám stáva dôležitým faktorom v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v Spojených štátoch.

Trump vs. Harrisová