[Správy] Vlastník NYSE hovorí: Bitcoin sa môže stať prvou svetovou menou • Bitcoin musí dosiahnuť 213 000 dolárov aby nahradil dolár a ďalšie novinky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Vlastník NYSE hovorí: Bitcoin sa môže stať prvou svetovou menou • Bitcoin musí dosiahnuť 213 000 dolárov aby nahradil dolár • Holandská centrálna banka nezakazuje kryptomeny • CTO Trezoru u útočí na “nehacknuteľnú” peňaženku BitFi • Canaan Creative predstavuje prvú televíziu, ktorá ťaží Bitcoin

Vlastník NYSE tvrdí: Bitcoin sa môže stať prvou svetovou menou

Ako uviedla spoločnosť Intercontinental Exchange (ICE) – vlastník Newyorskej burzy cenných papierov – vytvára novú spoločnosť, nazvanú Bakkt, ktorá sa snaží preklenúť priepasť medzi Wall Street, Main Street a Bitcoinom, vlajkovou loďou kryptomien. Zámerom je vytvoriť integrovanú platformu (Bakkt), ktorá umožní spotrebiteľom, obchodníkom a inštitucionálnym klientom nakupovať, predávať, ukladať a míňať digitálne aktíva na “bezproblémovej globálnej sieti”. Zakladateľ, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti ICE, Jeffrey Sprecher, vysvetlil, že je presvedčený, že by sa Bitcoin mohol stať menou pre globálne platby. Sprecher povedal:

“Bitcoin by výrazne zjednodušil pohyb globálnych peňazí. Má potenciál stať sa prvou celosvetovou menou.”

Bitcoin musí dosiahnuť 213 000 dolárov aby nahradil dolár

Bez ohľadu na momentálnu korekciu Bitcoinu, najviac oddaní krypto veriaci tvrdia, že Satoshiho peer-to-peer digitálna mena môže jedného dňa nahradiť dolár. Podľa UBS, Union Bank of Switzerland, táto predikcia nebude tak skoro vyplnená. Vo svojej výskumnej správe UBS uvádza, že Bitcoin je príliš nestály a technologicky obmedzený na to, aby sa stal štandardizovanou menou. UBS však nevylučuje možnosť, že svetu bude dominovať Bitcoin. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Prečítajte si: UBS: Bitcoin může nahradit dolar, jedině pokud bude mít hodnotu vyšší než 213 000 dolarů

Holandská centrálna banka nezakazuje kryptomeny

Výkonná riaditeľka holandskej centrálnej banky uviedla, že hoci kryptomeny nie sú skutočnými peniazmi, banka ich nemá v úmysle zakázať. Riaditeľka holandskej centrálnej banky, Petra Hielkema povedala, že kvôli volatilite kryptomien a množstvu spotrebiteľských rizík sa kryptomeny nemôžu považovať za peniaze:

“Ak sa s niečím chce zaobchádzať ako s peniazmi, musíte byť schopní ich minúť, ušetriť a počítať s nimi. Takže ich nepovažujeme za peniaze ako také.”

CTO Trezoru útočí na “nehacknuteľnú” peňaženku BitFi

BitFi, údajne nedobytná peňaženka Johna McAfeeho, bola ťažko kritizovaná CTO HW krypto peňaženky Trezor, CEO Pavlom Rusnakom, po tom čo sa McAfee vyhráža, že napadne HW riešenia, ktoré vynašla česká spoločnosť so svojimi patentmi. Diskusia okolo BitFi sa zintenzívnila, keď viacerí vývojári potvrdili, že získali root prístup k zariadeniu BitFi, ktoré spoločnosť ponúkla ako nehacknuteľný softvér a hardvér. TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Canaan Creative predstavuje prvú televíziu, ktorá ťaží Bitcoin

Druhý najväčší výrobca Bitcoin mining hardvéru oznámil nový produkt zameraný na zavedenie ťažby Bitcoinu do domácností. Spoločnosť Canaan Creative dúfa, že podporí väčšiu decentralizáciu v sieti Bitcoin so spustením televízneho prijímača s ťažobnými schopnosťami. Oznámený televízor sa nazýva AvalonMiner Inside. Disponuje priemerným hashrate 2,8 biliona/s. Aby sa to dalo do súvislosti, súčasný najsilnejší kus ťažobného hardvéru od spoločnosti Canaan Creative má hashrate 11 biliónov/s. Viac sa dočítate TU: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.