[Zamyslenie] Ako predpovedať rast kryptomien sledovaním nálady retailu

BITmarkets BITmarkets

Pred troma týždňami som písal o tom, že hodnota kryptomien je pravdepodobne na svojom minime a aj keď situácia nevyzerala dobre, odporučil som niečo nakúpiť. Následná pumpa, popravde, prekvapila aj mňa. Každopádne, rast bol viac-menej jasný. Prečo? V tom čase sa stretli tri (pre mňa) dôležité indikátory.

  1. Nepreraziteľný support na 6000 $ (nepotrebuje komentár, pozrite si graf)
  2. Formujúca sa formácia H&S a potvrdená formácia double bottom
  3. Absolútna beznádej (retailu) malých investorov

Poďme si to trochu viac rozobrať.

Technická analýza je dôležitá

Trh s kryptomenami je z veľkej časti manipulovaný veľkými hráčmi a burzami. Či už sa to niekomu páči alebo nie, títo ľudia pri svojom obchodovaní používajú Technickú analýzu. Vedieť správne zanalyzovať graf je teda dôležité. Získate tak jedinečný náhľad do rozhodovania „veľkých rýb.”

Obratové formácie majú pre týchto ľudí veľkú váhu. Na grafe sú ľahko rozoznateľné a pozná ich každý. Obchodovať podľa formácií samotných síce nie je práve najlepší nápad, ale pri vašom rozhodovaní o kúpe/predaji kryptomien (a iných aktív) by mali mať veľkú váhu.

Ak máte záujem o intraday analýzy Bitcoinu, na Trading11 nájdete špeciálne členstvo. Bitcoin analýzy na sedem dní iba za 49 Kč (2 €)! Platiť môžete Bitcoinom alebo kreditnou kartou.

Stačí sledovať náladu retailu (malých investorov)

V každom prípade vždy platí, že široká verejnosť a malí investori (skrátene retail) sú vždy všade ako poslední. Nakupujú vysoko, predávajú nízko, prerábajú peniaze, robia unáhlené a impulzívne rozhodnutia a veľmi rýchlo menia názor.

Prečo som si bol istý, že to bude rásť

Ja – ako šéfredaktor Kryptomagazinu a Trading11 – mám jedinečnú možnosť sledovať náladu/názory retailu a porovnávať ich s postrehmi profesionálnych obchodníkov. V čase, keď som začal odporúčať nákup Bitcoinu a kvalitných altcoinov, naši obchodníci na Trading11 hlásili UP a „široká” verejnosť (resp. ľudia, ktorí sa zaujímali o krypto) v podstate stratili nádej.

Na Facebooku, v komentároch na Kryptomagazine, na Trading11, na Twitteri… prakticky všade som čítal, že všetko pôjde dole. Takú negativitu som na krypto trhu dlho nevidel. Treba však pamätať na jedno základné pravidlo. „Obyčajní” ľudia, ktorí len tak popri práci obchodujú, sa takmer vždy mýlia!

„Retail je vždy všade posledný”

Po tom, čo som už dva týždne nevidel nič iné iba negativitu som došiel k názoru, že rast Bitcoinu je neodvratný. Čo nasledovalo? Mainstreamové anglické médiá začali hypovať kryptomenové ETF, čo označili ako dôvod prudkého rastu trhu (za dva týždne +25 %).

Disclaimer/Nasledujú špekulácie!!!

V skutočnosti veľryby už nejakú dobu nakupovali Bitcoiny mimo burzy (preto tá nízka volatilita a volume na trhu) a teraz musia poriadne nahypovať trh, aby mohli so ziskom predať.

Na záver ešte zopár predikcií, ktoré by ste nemali brať príliš vážne

Bitcoin by teraz mal ísť nad 10 000 $, čím sa vytvorí vyššie lokálne maximum a downtrend sa pomaly začne meniť na uptrend. Následne sa peniaze z BTC prelejú do altcoinov, podobne ako to bolo v januári a februári. Podľa našich odhadov by to malo nastať cca o dva týždne.

Po altcoin hype nastane menší pokles (BTC môže na pár týždňov padnúť na 5000 $, čím sa uzavrie hidden gap), deriváty kryptomien budú koncom septembra zalistované na NASDAQ, vzniknú prvé regulované kryptomenové ETF a trh bude KONEČNE pripravený na vstup inštitucionálnych investorov a Wall Streetu.

Pri sledovaní trhu často využívam analýzy na Trading11.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI