71,5 % Litecoinu sa už vyťažilo, zostáva 24 mil, a ten posledný?
71,5 % Litecoinu sa už vyťažilo, zostáva 24 mil, a ten posledný? Zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/cryptography

Litecoin dne 12.1.2019 prekročil míľnik 60 miliónov vyťažených mincí. Celkový počet LTC je 84 miliónov. Už je teda vyťažených približne 71,5 % všetkých LTC. Zostáva posledných 24 miliónov.

Odmena za vyťažený blok LTC sa tento rok zníži

Odmena za vyťaženie bloku Litecoinu sa upravuje každých 840 000 blokov v procese známom všeobecne ako halving. Ďalší halving (polenie) je odhadovaný na 8. augusta tohto roka. To je niečo menej ako 200 dní, kým sa odmena za vyťažený blok zníži z 25 LTC na 12,5.

A ďalší halving by mal potom nastať okolo polovice roka 2022. Litecoin.com tiež odhalil časový rámec, kedy bude vyťažený posledný LTC. Posledný Litecoin by mal byť vyťažený podľa matematických výpočtov niekedy okolo roku 2142.

Prečo to bude trvať tak dlho?

Odmeny za bloky sa budú neustále a neustále znižovať, a tak budeme musieť čakať viac ako sto rokov, aby sme sa dostali k vyťaženiu toho posledného kusa. Čo sa bude diať potom, asi ťažko predpovedať vzhľadom k neskutočne dlhej dobe, kým táto udalosť nastane.

Charlie Lee predpovedal, že LTC klesne na 20 dolárov

V decembri roku 2017 tvorca Litecoinu (LTC) varoval, že toto digitálne aktívum by mohlo klesnúť na 20 dolárov. Doslova jeho tweet popisoval, že hodnota LTC by sa mohla prepadnúť o 90 %. To bolo v čase, keď LTC vzrástol na zhruba 300 dolárov. A všetci si asi pamätáte, že vtedy zakladateľ Litecoinu Charlie Lee všetko predal.

Záver

Litecoin sa v poslednej dobe potýka s negatívnymi ale aj pozitívnymi reakciami. Panuje okolo neho tak trochu chaos a nikto nie je schopný odhadnúť, akým smerom sa tento coin vydá. A čo vy? Dokázal si LTC udržať vašu dôveru dodnes?

Čo čítať ďalej?

Veľryby sa prebúdzajú – Môžeme sa tešiť na zvýšenú volatilitu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj: ethereumworldnews.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance