Halving môže zvýšiť reálnu hodnotu BTC až o 400 %!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Investovanie do Bitcoinu môžeme brať ako taký fenomén tohto storočia. Toto aktívum sa na trhu objavilo prakticky len tak a okamžite oslavuje úspech. Dôkazom je extrémne vysoký záujem o obchodovanie kryptomien. Dokonca kryptomenové burzy majú vyššiu návštevnosť ako akcioví brokeri. Jediné čo chýba, tak je kapitál.

Halving vždy pomohol Bitcoinu rásť!

Halving vždy v minulosti pomohol nielen Bitcoinu, ale aj ostatným kryptomenam spraviť šialené zhodnotenie. A to nie počas niekoľkých desaťročí, ale mesiacov. Napríklad po halvingu v roku 2017 bolo úplne štandardné, že altcoiny spravili 100 % zhodnotenie počas jedného dňa. Dokonca 1 000 % zhodnotenie počas jedného týždňa.

Prečíta si aj: 5 ICO podvodov, ktoré narobili škodu $100 miliónov – Tieto scamy okradli milióny ľudí

Čo spôsobuje cenový nárast hodnoty BTC?

V neposlednom rade treba spomenúť Bitcoin, ktorý sa v čase pred halvingového obdobia obchodoval hlboko pod 1 000 USD. Veľmi dlho konsolidoval na 250 USD. Potom v prvej polovici roka 2016 prišiel halving a za 12 mesiacov vyzdvihol cenu BTC o 1 000 %. Potom pomerne dlho konsolidoval na úrovni okolo 5 000 USD. Až v priebehu zimy na konci roka 2017 prišiel exponenciálny rast až na neuveriteľných 20 000 USD. Ťažko hodnotiť tento epický rast. Niekto zastáva názor, že išlo o veľký úlet, ktorý nemá na grafe čo robiť. Iní zasa hovoria o veľkom fomo efekte a kryptomenovej revolúcii, ktorá spôsobila až takýto šialený rast. Obidva názory samozrejme majú istú časť svojej pravdy. Aby ale mohlo aktívum takto šialene rásť, je potrebné splniť nasledovné podmienky:

  1. Musí to byť niečo originálne – Odkopírované nápady málo kedy uspeli. Aby sa projekt mohol dostať na úplný vrchol, je potrebné vymyslieť niečo originálne a jedinečné.
  2. Musí mať pridanú hodnotu – Aby mohol Bitcoin vyšliapať až na 20 000 USD, tak bolo v prvom rade potrebné poskytnúť investorom pridanú hodnotu. Tou môže byť napríklad halving alebo decentralizácia. Práve toto sú vlastnosti, ktoré môžu ovplyvňovať názor investorov pri rozhodovaní sa, čo kupovať.

Možno ťa bude zaujímať: Dotácie na nájomné sú spustené – žiadatelia by sa mali poponáhľať

400 % zhodnotenie je na mieste

Ako bolo uvedené na začiatku článku. Bitcoin sa vždy počas halvingu dostal do nového bullish cyklu. Keďže tento fundament dramatický znižuje infláciu, otvára sa tak priestor pre bulls alebo aj nakupujúcich. Na burzu už neputuje také veľké množstvo mincí, ktoré aj tak vždy skončí predajom. Cena BTC teda nemá tendenciu tak rýchlo strácať na hodnote. Naopak, prevažuje na trhu sila nakupujúcich. Pokiaľ sa rovnaký cyklus zopakuje aj počas nasledujúcich 2 rokov, tak bez menších pochybností sa môžeme tešiť minimálne na 400 % zhodnotenie. Je však otázne, či cena BTC opäť krátkodobo vyletí na napríklad na 200 000 USD a potom spadne späť na 10 000 USD. Alebo bude dochádzať k pomalému rastu a následne ani tie prepady nebudú až také extrémne.

Prečítaj si aj:

ANALÝZA – Nasdaq a S&P 500 – Týždeň v znamení červenej – Na ako dlho?

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.