5 ICO podvodov, ktoré narobili škodu $100 miliónov – Tieto scamy okradli milióny ľudí

1
jordan belford bitcoin scam

ICO boli obrovský fenomén roku 2017 a potlačili hodnotu Etherea do neuveriteľných výšok. ETH v nakoniec v januári 2018 dosiahlo hodnotu 1400 $. Pre porovnanie, dnes zápasí s hladinou 250 $.

Sprievodca SCAMom od začiatku do konca – Ako fungujú kryptomenové podvody?

Bohužiaľ, väčšina ICO projektov skončila neúspešne. Buď si nastavili privysoké ciele, alebo to boli vyslovene podvody. To naštrbilo dobrú povesť Etherea a ľludia ktorí sa nechali uniesť ICO mániou prišli o obrovské peniaze. Tu nájdete 5 najväčších ICO podvodov.

1. ACChain, Puyin, BioLifeChain – 60 miliónov dolárov

Tieto tri projekty majú jeden veľký spoločný menovateľ – čínsku spoločnosť Shenzhen  Puyin Blockchain. Tá je pravdepodobne zodpovedná za odcudzenie financií v hodnote až 60 miliónov dolárov. Pomocou troch projektov – ACChain, Puyin a BioLifeChain – vyzbierali financie, ktoré sa investorom pravdepodobne nikdy nevrátia. Polícia už začala v tomto prípade konať, pričom zatkla 6 ľudí, ktorí mali byť v týchto podvodoch zapojení.

2. Cryptokami – 12 miliónov dolárov

Cryptokami je projekt, ktorý sľuboval, že sa stane blockchainom tretej generácie, ktorý vytvorí ideálnu infraštruktúru pre finančné služby na celom svete. Jeden fakt o tomto projekte zarážal ešte viac. Mal totižto v pláne zvýšiť kredibilitu ICO fázy a rovnako zvýšiť silu investorov pri takýchto fázach. Pre úplnosť treba povedať, že aktuálne majú nefunkčnú stránku, pričom nie je vylúčené, že zanikla natrvalo.

Môže vás zaujímať: Platenie účtov kryptomenami? V Austrálii sa to stalo realitou

3. NVO – 8 miliónov dolárov

A projekt NVO za sebou nechal kopec škody. Investori do NVO vložili financie v hodnote zhruba 8 miliónov dolárov, pretože verili, že NVO vybuduje špeciálnu decentralizovanú burzu. Namiesto toho si však tím zobral 3000 BTC a zmizol. Smutné pritom je, že investori investovali do tohto projektu aj napriek tomu, že už od marca nebol aktualizovaný a neboli pridané žiadne oficiálne novinky.

4. LoopX – 4,5 milióna dolárov

LoopX sa mala stať investičnou platformou. Svojim investorom sľubovala zisky prostredníctvom algoritmov, ktoré mala platforma využívať. Avšak v dnešnej dobe by ste ju márne hľadali, pretože oficiálna stránka, Facebook, ale aj Telegram boli vymazané. Počas ICO sa tomuto projektu podarilo vyzbierať 4,5 milióna dolárov, ktoré pravdepodobne už investori nikdy neuvidia.

5. Block Broker – 3 milióny dolárov

A máme tu opäť projekt, ktorý by sa v irónii mohol „utopiť.“ Cieľom tohto podvodného projektu totižto bolo „odstrániť akékoľvek podvodné ICO prostredníctvom vytvorenia prostredia, ktoré bude 100% bezpečné pre všetkých investorov.“ Zaujímavosťou pritom je, že TrackICO dalo tomuto projektu 5 hviezdičiek. Kredibilita tohto projektu sa výrazne začala prepadať potom, čo sa zistilo, že fotografia CEO bola falošná. Vtedy však už bolo v projekte zainvestovaných dostatok peňazí na to, aby sa investori utiahli do súkromia a zmizli.

3 dôvody, prečo investovať do zlata v roku 2020

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
axell

Doporučujem pozrieť sa na zaujimavý príbeh ICO Envion (ENV), kde ľudia pravdepodobne prišli o svoje peniaze resp. prípad čelí niekoľkoročnými súdnzmi ťahaniciami. A čas, to sú peniaze. Desiate najväčšie ICO v histórii, vyzbieraných cez 100 miliónov. Aktuálne je tam patová situácia. CEO Envion AG namiesto dohadovania kontraktov chcel podvodne predať firmu aj s fondami ale zakladatelia mu na to prišli a disponujú dôkazmi. Zároveň CEO zrealizoval ilegálnu emisiu nových akcií /konstatovanie nemeckého súdu/ v dôsledku čoho prevzal kontrolný balík firmy z rúk skupiny zakladateľov. ICO bolo uzavreté v januári, aktuálne prípad prebrala švajčiarska finančná autorita autorita FINMA. https://envion-founders.org/envion-ag-founders-welcome-investigation-by-swiss-financial-regulator-finma-and-removal-of-ceo-from-board/ https://medium.com/@TradoGmbH/envion-founders-sue-for-worlds-first-analogue-ico-hacking-4fa42a636104