Vodiči budú mať lacné leto – Zastaví sa rast cien benzínu a nafty?

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Od začiatku mája sme svedkami rastúceho trendu ceny ropy. Otázkou zostáva, dokedy bude tento rast trvať. Ďalšie pokračovanie nárastu sa už neočakáva. Táto predpoveď je spojená s obavou druhej vlny pandémie, čo má negatívny vplyv na cenu.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Barel americkej ropy WTI (159 litrov) sa s augustovým kontraktom v piatok ráno predával po 39,24 $. Išlo o rast 1,34 % v porovnaní so štvrtkom na konci dňa. Severomorská zmes Brent sa v piatok predávala o 62 centov viac za barel – za 41,67 $.

Obavy z pandémie

V piatok ráno pokračovali ceny ropy v raste zo štvrtka aj napriek narastajúcemu počtu infikovaných COVID-19 v USA. Ceny v náraste podporil slabý dolár a pozitívna správa o vývoji objednávok tovarov dlhodobej spotreby USA, ktoré sa zvýšili.

V Amerike sa rýchlo navyšuje počet nakazených a vo štvrtok bol zaznamenaný rekord v dennom náraste. Pandémia tak znovu môže brzdiť obnovujúci sa dopyt a tým aj znižovať cenu ropy.

Od mája sa ceny zvyšovali v priemere o 7%. Momentálne sa teda očakáva zastavenie rastu a stabilizácia cien. Na grafe vidieť spomaľovanie tempa rastu cien WTI. Krátkodobo sa teda cena pravdepodobne stabilizuje. Ak bude pandémia pokračovať a nastane druhá vlna, je dosť pravdepodobné, že ceny pôjdu smerom nadol.

Vývoj ceny WTI rok 2020
Vývoj ceny WTI rok 2020

Čítajte tiež – Ďalšie znižovanie produkcie ropy. Za aké ceny budeme tankovať na Slovensku?

PHM na Slovensku

Aktuálne sa benzín predáva za 1,15 € za liter a nafta za 1,04 € za liter. Ceny sa približne pohybujú na úrovni z konca marca. Dno cien bolo v polovici mája a vtedy sa tankoval benzín v priemere za 1,074 € za liter a nafta za 1,01 € za liter. Prepad však stále nie je taký veľký, ako počas krízy v 2009.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

V 25. týždni boli ceny oproti predošlému týždňu vyššie. Spotrebiteľské ceny PHM ovplyvnili vyššie ceny 95-oktánového benzínu o 0,016 €, 98-oktánového benzínu o 0,018 € a nafty o 0,016 €.

Záver

Ceny čierneho zlata posledné týždne rástli, no momentálne sa očakáva stabilizácia a v hre je taktiež aj pokles v dôvodu obavy druhej vlny koronavírusu.

Čítajte ďalej

Sadzby hypoték na rekordne nízkej úrovni – Američania už nechcú čakať na fixáciu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre