simpsonovci s31e13 bitcoin coinmagazin

Trh s kryptomenami dnes pri malom volume stúpa, čo pre Bitcoin neveští nič dobré. Poriadne objemy na burzách sme nevideli už niekoľko dní a cena konsoliduje pod rezistenciou na okrúhlych 10 000 $. Pre trh s altcoinami je to požehnanie a už zase útočia na tohtoročné high. Bohužiaľ, máme pochyby, či to vydrží. Do polnoci svetového času (zn. do jednej rána) ešte očakávame nejaký väčší pohyb, ako sme písali v dnešnom prehľade trhu.

Na našom YouTube kanále BitLink práve vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje po videu)

Japonskí regulátori rokujú o vytvorení štátnej kryptomeny

Nedávno sme vás informovali o záujem japonskej vládnej strany o vytvorenie štátnej kryptomeny. Krypto-Jen bude konkurovať čínskemu digitálnemu Juanu,európskemu EurooCoinu a Libre od Facebooku.

Veci v Japonsku sa hýbu pekne rýchlo. Finanční regulátori sa dnes stretli, aby rokovali o vytvorení digitálnej verzie štátnej meny. Riešili, aký by to malo dopad na ekonomiku a stabilitu v krajine.

Viac informácií v angličtine nájdete tu.

TOP 5 kryptomien, ktoré by ste mali mať v portfóliu

Altcoiny v roku 2020 rastú rýchlejšie než Bitcoin. Oplatí sa ich teda držať, hlavne počas období UPtrendu. V sobotu sme vám v našom článku odporučili, 5 coinov, ktoré rozhodne stoja za hriech. Celý článok nájdete v tomto odkaze.

CEO Twitteru odporúča novú knihu o Bitcoine

Šéf sociálnej siete Twitter Jack Dorsey dnes vo svojom Tweete Afro Američanom odporučil študovať novú knihu o Bitcoine. Tvrdí, že Bitcoin môže mať skvelý dopad na ich životy, keďže čierni obyvatelia USA sa ešte aj v 21. storočí stávajú obeťami rasizmu. Nevyhnú sa mu ani v bankách. Bitcoin však rasu nerozlišuje.

Celý článok v angličtine nájdete tu.

Počet nenulových BTC adries dosiahol nové ATH!

O Bitcoin je v roku 2020 veľký záujem. Pravdepodobne sa mu venuje viac ľudí, ako počas hypu v roku 2017. Svedčí o tom okrem iného aj počet BTC adries s nenulovým ostatkom. Podľa analytickej spoločnosti GlassNode dosiahol nové ATH – viac než 28 miliónov.

Bitcoin sa objavil v Simpsonovcoch!

O tom, že v krypto-svete sa blíži niečo veľké, svedčí aj populárny americký animovaný seriál Simpsonovci. Nedávno sa totiž v nej objavil Jim Parsons, ktorý spravil reklamu Bitcoinu. Zmienil sa o ňom ako o peniazoch budúcnosti.

Dnešné správy teda ukončíme videom z trinástej epizódy 31. série Simpsonovcov: