hacknutý twitter
hacknutý twitter. zdroj: shutterstock.com/Autor: ozrimoz

Oficiálny twitterový účet indického premiéra Narendry Modiho bol ku koncu týždňa kompromitovaný, čo bolo potom použité na zdieľanie zavádzajúcich informácií o mainstreamovom prijatí Bitcoinu a prerozdelení 500 BTC medzi indických občanov. 

Modi sa 10. decembra na virtuálnom summite organizovanom americkým prezidentom Joe Bidenom vyjadril, že technológie ako kryptomeny by mali byť použité na posilnenie demokracie a nie na jej podkopanie.

Zatiaľ čo dlho očakávané Lok Sabha Winter Session, parlamentné stretnutie určené na  prerokovanie zákonnosti kryptomien v regióne, neuzavrelo jednoznačný vládny postoj ku kryptomenám, hackerom neznámeho pôvodu sa podarilo prevziať kontrolu nad účtom premiéra a vyhlásiť Bitcoin za zákonné platidlo. „India oficiálne prijala Bitcoin za zákonné platidlo. Vláda oficiálne nakúpila 500 BTC a rozdeľuje ich všetkým obyvateľom krajiny. Budúcnosť prišla dnes!”

Príspevok tiež obsahoval odkaz, ktorý naliehal na neopatrných investorov, aby sa prihlásili a získali svoj podiel v BTC. Bolo to však už druhýkrát, kedy bol Modiho twitterový účet hacknutý a použitý pre krypto podvody.

Čoskoro po hacknutí bol neautorizovaný tweet zmazaný a hack bol potvrdený oficiálnym účtom premiéra.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež: MicroStrategy opäť rozširuje svoje portfólio nákupom BTC v hodnote 82,4 milióna USD

Zákony v Indii

Zavedenie indického krypto zákona vyvolalo nové obavy ohľadom zákazu súkromných kryptomien. Zatiaľ čo význam slova „súkromný“ mal byť na parlamentnej schôdzi ešte len vyložený, nedostatok informácií vyvolal medzi investormi paniku.

Bývalý minister financií Subhash Garg, ktorý bol tiež tvorcom návrhu zákona, objasnil tieto špekulácie a označil poňatie „súkromných kryptomien“ za nesprávnu interpretáciu. V rozhovore pre News 18 Garg povedal: „[Popis kryptomien] bol možno omyl. Je zavádzajúce hovoriť, že súkromné ​​kryptomeny budú zakázané a informovať vládu o tom istom. 

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 dôvody, prečo token XTZ narástol o 40 % za jediný deň

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre