Greenpeace útočí na Bitcoin! Podľa nich žaťažuje životné prostriedie

Novinky Greenpeace útočí na Bitcoin
Greenpeace útočí na Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov
BitmarketsKvakomat mobil

Organizácia Greenpeace ostro zaútočila na Bitcoin, ktorý je podľa spoločnosti hlavným vinníkom v prípade zahrievania planéty. Má ekologická organizácia dôkazy?

Greenpeace útočí na Bitcoin

Ťažba BTC sa často stáva hlavnou témou rôznych ekologických diskusií. Najnovšie musí najznámejšia kryptomenová sieť čeliť nepodloženým obvineniam zo strany organizácie Greenpeace.

Ťažba bitcoinov spôsobuje milióny ton znečistenia, ktoré je produkované v dôsledku globálneho otepľovania,” uvádza sa v správe.

Greenpeace sa opiera najmä o využívanie odpadovej energie zo spaľovania plynu na pohon zariadení, ktoré ťažia Bitcoin.

Spaľovanie tohto plynu nijako neprospieva k zníženiu spotreby fosílnych palív a dokonca udržiava staré plynové vrty v prevádzke,” dodáva Greenpeace.

Prečítaj si tiež: Zakladateľ Cardana: „Každá banka v Amerike využíva kryptografiu. Čoskoro sa pridá celý svet”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Realita je však taká, že spaľovanie plynu prebieha tak či tak. Ťažiari však túto energiu premieňajú na produktívny proces. Greenpeace neuviedla žiadne dôkazy týchto tvrdení, takže môže ísť o zbytočné obvinenie.

Okomentoval to aj kryptomenový analytik Willy Woo:

Bolo by pekné, keby ste svoje stanovisko podložili údajmi a vedeckými poznatkami namiesto nejakých citátov,” uviedol Woo.

Podľa indexu spotreby elektrickej energie Cambridgeskej univerzity celá globálna bitcoinová sieť v súčasnosti spotrebuje približne 106 terawatthodín (TWh) ročne. Podiel BTC na celosvetovej spotrebe energie tvorí iba 0,48 %. Je na mieste otázka, prečo si spoločnosti ako Greenpeace nevedia takéto údaje naštudovať skôr, ako niečo vyhlásia za škodlivé.

txbOkazio mobil