Polkadot a vývojárska aktivita
Polkadot a vývojárska aktivita. Zdroj: Shutterstock.com/solvertv

Podľa údajov z programovacieho úložiska GitHub, Polkadot zaznamenal vyše 500 príspevkov každý deň počas septembra, čo predstavuje historické maximum. Údaje zároveň ukazujú, že medzi parachainmi Polkadotu bolo odoslaných rekordných 26 258 správ. Celkový počet príspevkov od vývojárov na GitHub dokonca dosiahol počas augusta číslo 14 930. Je to bullish signál pre cenu tokenu DOT?

Parachainy sú jednotlivé blockchainy vrstvy 1, ktoré fungujú paralelne na Polkadote a sú testované na Kusame. Aukcie na parachainové sloty sú uskutočňované prostredníctvom hromadných pôžičiek, pričom slot získa projekt s najvyššou ponukou. Prvýkrát došlo k podobnej aukcii v novembri 2021.

Podľa vývojárov projektu, na Polkadote a jeho parachainovej sieti Kusama je v súčasnosti aktívnych 66 blockchainov. Od svojho vzniku si siete vymenili vyše 140 000 správ cez 135 kanálov. Spolu bolo vyplatených 9,6 milióna DOT a 346 700 KSM v hodnote 72,8 milióna dolárov, čo poslúžilo na financovanie návrhov na výdavky v ekosystéme.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Polkadot je podhodnotený

Ak prihliadneme na súčasnú vývojársku aktivitu a väčšiu korekciu v porovnaní s ostatnými vysokokapitalizovanými kryptomenami, môžeme cenu DOT považovať za podhodnotenú. V čase písania článku sa DOT obchoduje na cene 6,14 dolárov, pričom od svojho historického maxima z novembra 2021 klesol už o takmer 89 %. Naposledy sa Polkadot obchodoval za rovnakú cenovú úroveň v decembri 2020.

Polkadot spotová cena
Polkadot spotová cena. Zdroj: TradingView

Aktivita vývojárov Polkadotu stále naberá na sile, pričom zakladateľ spoločnosti Rob Habermeier nedávno zverejnil plán na zlepšenie škálovateľnosti pre Polkadot a Kusamu. Cieľom je okrem iného aj skrátenie parachainového bloku o 50 %. Ak bude inovácia uvedená do prevádzky, zvýši rýchlosť siete na približne 100 000 až 1 milión transakcií za minútu. Aktualizácia je naplánovaná pre Kusamu do konca roka a následne sa uskutoční na sieti Poldakot.

Ďalšie vylepšenie by malo zaviesť „pay-as-you-go“ parachainy, ktoré by mali spájať spustenie blockchainu na Kusame so súčasným spustením inteligentných zmlúv. Tento krok by spôsobil skrátenie procesu vývoja na Polkadote.

Zdá sa, že Polkadot čakajú zaujímavé aktualizácie v najbližšej budúcnosti, čo by mohlo podporiť aj cenový rast tokenu DOT. Navyše, mohutná korekcia poskytuje príležitosť nakupovať za pomerne nízke ceny.

Prečítaj si tiež: Populárny krypto-analytik varuje pred masívnym prepadom Cardana. Neistá je aj Solana a Fantom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance