Grayscale je teraz najväčší HODLer! Neuveríte, koľko Bitcoinov už spravuje

0

Spoločnosť Grayscale je vo svete známa ako jeden z najväčších sprostredkovateľov investícií do kryptomien pre inštitúcie. Vo svojom portfóliu má niekoľko coinov, medzi tie najobľúbenejšie samozrejme patria Bitcoin a Ethereum. Bitcoin vďaka Grayscalu a jeho inštitucionálnym partnerom (banky, hedge fondy…) v tomto roku prudko rastie.

Firma sa už dlho snaží vykupovať väčšinu vyťažených mincí, vďaka čomu na Bitcoin prakticky nepôsobí inflácia z miningu. Svoje portfólio iba málokedy redukuje, keďže inštitucionálni investori momentálne akumulujú kapitál a nemajú záujem predávať.

Grayscale robí najväčšie nákupy v histórii – $300 miliónov za jeden deň, miliarda za týždeň!

Grayscale má najväčšie Bitcoinové portfólio na svete!

Grayscale dnes na svojom Twitteri uverejnila zaujímavú správu. Vo svojom držaní má už viac než pol milióna BTC! Svoje portfólio označila za najväčší Bitcoinový investičný produkt na svete.

A skutočne! Nepoznáme jedinú entitu, snáď okrem zakladateľa BTC Satoshi Nakamota, ktorá by ovládala tak veľké množstvo mincí. Pri súčasnej cene 16 700 $ má Grayscale portfólio hodnotu približne 8,3 miliardy dolárov. Celková kapitalizácia Bitcoinu sa v súčasnosti pohybuje okolo 310 miliárd dolárov, čo je najvyššia hodnota za posledné tri roky a niet pochýb, že to umožnili práve nákupy zo strany inštitúcií.

Ako funguje Grayscale Trust?

Možno vás napadá, prečo si inštitúcie sami nenakúpia Bitcoiny? Nuž, zákony väčšiny krajín to neumožňujú. EÚ sa síce chystá kompletne zregulovať trh s kryptomenami, no to ešte nejakú dobu potrvá. Grayscale je teda najlepšia cesta.

Táto spoločnosť zháňa mince OTC (Over The Counter). Nechodí teda cez klasické burzy, takže nemá priamy vplyv na cenu Bitcoinu. Svojím zákazníkom ponúka investície do svojich akcií. Tie sú kryté priamo Bitcoinami, čo pravidelne kontrolujú auditori tretích strán. Vďaka tomu má Grayscale dôveryhodnosť a inštitúcie sa neboja investovať do ich finančných produktov.

Spoločnosť sa zvýraznila aj v auguste tohto roka, kde v mainstreamových médiách zorganizovala obrovskú marketingovú kampaň. Spopularizovala tak Bitcoin nie len medzi inštitúciami a výsledkom boli obrovské nákupy: V Grayscale urobili skvelý marketingový ťah – Výsledkom je historicky najväčší nákup kryptomien

Ako je na tom Bitcoin v súčasnosti? Naďalej sa správa podľa fraktálu z roku 2016. A ak to vydrží, môžeme očakávať rast vysoko nad aktuálne historické maximum. Viac sme sa o tom bavili včera večer na našom streame. Prihláste sa na odber kanálu BitLink a nenechajte si ujsť naše VIDEO-spravodajstvo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre