Graf na dnes: Mithril
Graf na dnes: Mithril. Zdroj: shutterstock.com/karnoff

Trh s kryptomenami zažíva posledné dva dni malé oživenie. Bitcoin sa v čas písania článku obchoduje za 22 211 dolárov a niektoré altcoiny vykazujú slušné zisky. Medzi nimi sa našla jedna kryptomena, ktorá urobila parabolický zisk – vyše 228 % za necelé dva dni. Reč je o projekte Mithril (MITH).

Mithril

Kryptomena Mithril je decentralizovaná platforma sociálnych médií založená na blockchaine, ktorá plánuje umožňovať svojim používateľom platby za tvorbu obsahu. Tím, ktorý stojí za projektom, má víziu stať sa novým blockchainovým Facebookom.

Projekt pôvodne fungoval v sieti Ethereum, no následne v roku 2019 prešiel na sieť Binance Smart Chain (BEP2). Zakladateľom kryptomeny je Jeffrey Huang, ktorý sa drží konceptu, že tvorcovia obsahu na sociálnych sieťach by mali na týchto platformách profitovať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tokeny MITH sú mintované účasťou na partnerských aplikáciách. Vytváraním a zdieľaním obsahu získavajú používatelia tokeny, ktoré potom môžu ďalej použiť v partnerských aplikáciách alebo predať na burze. MITH je možné kúpiť na najznámejších burzách, ako napríklad Bitfinex, OKEx či Binance.

Graf na dnes: MITH/USDT. 1D.
Graf na dnes: MITH/USDT. 1D. Zdroj: Tradingview

Počas tvorby tohto článku som nenašiel žiadne významné fundamenty, ktoré by vysvetľovali súčasný rast kryptomeny. Na podobné parabolické pumpy sme pri kryptomenách zvyknutí a treba byť opatrní, aby nešlo o býčiu pascu, za ktorou bude nasledovať ďalší pokles. V každom prípade, ak sa aj rozhodnete zaujímať o tento projekt, na mieste je nutné urobiť si vlastný výskum a overiť si relevanciu kryptomeny a jej tímu.

Čítaj ďalej: Bitcoin vykazuje známky obratu trendu. Uvidíme v najbližších mesiacoch rast?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance