Google zakázal rozšírenia pre prehliadač, ktoré ťažia kryptomeny - tu sú dôvody.
Google zakázal rozšírenia pre prehliadač, ktoré ťažia kryptomeny - tu sú dôvody. Zdroj: shutterstock.com/AlenaVeasey

Po zákaze reklám na kryptomeny Google pokračuje vo svojej vojne proti internetovým coinom. Najnovšie sa táto spoločnosť rozhodla zakročiť proti rozšíreniam a pluginom, ktoré si môžete nainštalovať na svoj Chrome prehliadač.

Konkrétne ide o rozšírenia z ich Chrome Web Obchodu, ktoré nejakým spôsobom ťažia kryptomeny.

Dôvodom je nedodržiavanie pravidiel

Tieto rozšírenia totiž musia spĺňať prísne pravidlá. Mining rozšírenia nesmú robiť nič iné, iba ťažiť a aj to iba s explicitným súhlasom užívateľa. Bohužiaľ, takéto rozšírenia by pravdepodobne neboli veľmi populárne, keďže samotnému užívateľovi sú úplne nanič.

Drvivá väčšina rozšírení teda pravidlá nedodržala a Google sa tak rozhodol zakázať Browser Extension mining úplne. Jasné, pravidlá sa musia dodržiavať ale v tomto prípade naozaj nedávajú zmysel. Čo je zlé na kvalitnom free plugine, ktorý s vaším súhlasom využije pár percent výkonu na mining Monera?

Tip redakcie: Bitmain predstavil ASIC na ťažbu Monera

Google sa svojou averziou voči kryptomenám netají a v budúcnosti môžeme očakávať ďalšie podobné kroky. Ešte šťastie, že tieto výstrely do prázdna na coiny nemajú veľký dopad.

Vyjadrenie Googlu

James Wagner, riaditeľ divízie rozšírení pre prehliadač Chrome, sa vyjadril nasledovne:

“Kľúčom k udržaniu zdravého ekosystému rozšírení je otvorená a flexibilná platforma. Práve to umožňuje vývojárom tvoriť kreatívne a inovatívne úpravy Chrome prehliadača pre užívateľov. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli zakázať  rozšírenia, ktoré obsahujú skripty na ťažbu kryptomien. Väčšina takýchto rozšírení totiž nesplnila našu jednoúčelovú politiku (1 rozšírenie má robiť jednu vec).”

Tento zákaz nadobudne platnosť v júni 2018. Podobne ako zákaz krypto-reklám.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram, alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance