krypto logo game

Musím sa vám priznať, že ten včerajší KryptoMagazin Coin bola moja práca. Dúfam, že som vás nejako nesklamal tým, že to bol iba 1. apríl, avšak ak by sa tak stalo, dnes sa to pokúsim odčiniť. Pýtate sa ako? Ako som spomínal, naozaj si uvedomujem pokroky, ktoré sa v tomto svete dejú a preto sa snažím aj ja o ne zaujímať, poprípade byť priamo ich súčasťou. A práve preto, som sa aj so skupinou kamarátov rozhodol vytvoriť vlastnú aplikáciu, ktorú vám chcem teraz v krátkosti predstaviť.

CryptoGames: Logo Quiz

Hneď na začiatok treba poznamenať, že naša aplikácia je zadarmo a teda jej stiahnutie vás nevyjde vôbec nič (link na stiahnutie nájdete tu alebo v Play Store pod názvom CryptoGames: Logo Quiz). A ako už z názvu určite všetci chápete, ide o hru. Neočakávajte však od toho žiadnu FIFU alebo DOTU. Screenshot ImageScreenshot ImageIde o veľmi jednoduchú aplikáciu na mobil, ktorá má ľudí naučiť úplné základy o kryptomenách, podľa možností, čo najviac hravou formou.

V našej prvej aplikácií (v pláne máme minimálne 4 rozličné aplikácie, zamerané na rôzne sféry týkajúce sa kryptomien) chceme ľudí vzdelávať o logách a symboloch kryptomien. Rovnako treba aj poznamenať, že aktuálne je aplikácia iba pre android, avšak v prípade záujmu určite budeme pracovať aj na iOS verzii.

Ako hra funguje?

Hra funguje veľmi jednoducho. Hráč dostane na začiatku otvorené 2 levely a teda 30 log (1 level = 15 log). Na otvorenie levelu 3 vám teda stačí uhádnuť iba 8 z 30 log. Znie to pomerne ľahko nie? Avšak úroveň levelov sa postupne stáva ťažšou a ťažšou, kedže sa pridávajú menej známe kryptomeny. Cieľ hry je teda odomknúť všetky levely a uhádnuť čo najviac log.

Naša prvá a najjednoduchšia aplikácia má nováčikov zasvätiť do toho, ako vyzerajú logá tých najznámejších kryptomien. Rovnako však má preveriť aj “starých harcovníkov” v menej známych kryptomenách. Aplikácia je rozdelená do 20 levelov, pričom ako už bolo spomenuté, každý level obsahuje 15 log. Na otvorenie levelu musíte uhádnuť správne 8 log, k čomu vám budú pomáhať 4 rôzne typy hintov/ pomôcok.Screenshot Image

Jeden z typov pomôcok je zobrazenie symbolu ku logu, čo umožní hráčom sa zlepšovať nielen v rozpoznávaní rôznych log, ale rovnako aj správne spojiť samotné logá a symboly ku názvom. Samotné skratky/symboly sú v kryptosvete veľmi populárne a často využívané najmä na burzách. To je jeden z dôvodov, prečo sa vám automaticky po správnom uhádnutí loga zobrazí symbol, aj keby ste daný hint nepoužili.

V aplikácií nájdete pochopiteľne kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum ale aj menej známe ako napríklad FairCoin, Skycoin a rôzne iné. Momentálne sa v nej nachádza až 300 rôznych kryptomien pričom pochopiteľne sa ich počet bude postupne zvyšovať. Podarí sa vám uhádnuť všetky?

Záver

Na záver vás chcem vyzvať a rovnako aj poprosiť, aby ste sa podelili o vaše názory, poprípade rady na zlepšenie alebo chyby a bugy (v prípade, že sa rozhodnete aplikáciu stiahnuť). Aplikáciu sme robili s kamarátmi popri štúdiu na vysokej škole, takže nevylučujeme, že aj napriek mnohonásobnému testovaniu, by mohlo prísť ku chybám. Za akýkoľvek názor budeme veľmi vďační.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebookprípadne Instagram, alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance