Gigant Intel sa zapája ťažby Bitcoinu
Gigant Intel sa zapája ťažby Bitcoinu ,zdroj: www.shutterstock.com/24K-Production

Spoločnosť Intel verí, že vylepší ťažbu a dodá jej nový nádych. Bitcoinový ASIC by mal byť oveľa efektívnejší pri nižších nákladoch!

Intel môže vylepšiť ťažbu Bitcoinu

Intel, spoločnosť známa ako výrobca počítačových komponentov, prichádza s prekvapením pre ťažiarov kryptomien. Všetko nasvedčuje tomu, že Intel sa pripravuje na odhalenie bitcoinového ASIC zariadenia 23. februára na jednej z medzinárodných konferencií.

Mohlo by ťa zaujímať: Ruská bezpečnostná služba (FSB) „presvedčila” šéfku centrálnej banky k zákazu kryptomien po celej krajine!

Podľa príspevku na webovej stránke Tom’s Hardware, ktorý „prezradil“ plány spoločnosti, Intel požiadala o patent týkajúci sa optimalizovanej SHA-256 už v roku 2018. To signalizovalo zameranie sa na ASIC vďaka Bitcoinu, ktorý využíva SHA-256 kryptografický hash algoritmus.

Podľa všetkého si tím spoločnosti Intel myslí, že práve ich bitcoinové ASIC budú oveľa efektívnejšie a za výrazne nižšie náklady. Ako to však býva, a nie len v kryptosvete, netreba veriť všetkým sľubom. Preto ak vás táto téma zaujíma, môžete si poznačiť do kalendára 23. február a presvedčíte sa sami.

Čo to môže priniesť?

Ak sa očakávania splnia a Intel koncom budúceho mesiaca dodá ASIC, ktorý je lacnejší a oveľa energeticky efektívnejší, čo by to mohlo urobiť s dynamikou ťažobného priemyslu?

Ak by boli splnené tieto podmienky, znamenalo by to pre odvetvie vcelku dôležitý pokrok. Vstup giganta ako je Intel na trh by mohol viesť k výhodnejšiemu hardvéru a priaznivejším cenám. Nástup väčšej cenovej konkurencie na trh by mal byť prínosom pre menších ťažiarov, čo by zas ďalej malo mať pozitívny vplyv na rozloženie vlastníctva hash rate.

Ak sa Intel zapojí do sveta kryptomien, vyslalo by to trhu ďalší dôveryhodný signál, že sa v ňom cítia „pohodlne“. To by vyvolalo značnú podporu medzi ľudmi. Mnohí z tých, ktorí stále nie sú zaangažovaní, môžu získať väčšiu dôveru v Bitcoin a celkovo v kryptomeny.

Avšak najprv si budeme musieť počkať na oficiálne predstavenie zariadenia od Intelu.

Čítaj ďalej: Cenzúra kryptomien v Singapure – všetky kryptomaty boli vypnuté