Changpeng Zhao varuje pred burzou
Changpeng Zhao varuje pred burzou. Zdroj: Shutterstock.com/TY Lim

Mnoho tvorcov kryptomenového trhu má nejasné alebo dokonca až kriminálne pozadie, čo častokrát vedie k obavám investorov, ktorí sa chystajú vstúpiť do tohto rizikového sektoru. Changpeng Zhao (CZ), generálny riaditeľ spoločnosti Binance, sa nedávno vyjadril, že na trhu existuje kryptomenová burza, ktorá pravdepodobne uplatňuje nesprávne štandardy na svojej obchodnej platforme.

CZ na Twitteri zdieľal informácie o tom, ako funguje oneskorenie objednávok a dokonca ako niektoré objednávky môžu predbehnúť tie, ktoré sú pred nimi. Z takýchto surových údajov však nie je možné určiť, či ide úmyselnú manipuláciu, alebo nie. Výsledkom však je, že vzniká oneskorenie medzi zadaním príkazu a jeho realizáciou.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Špičkový investičný stratég predpovedá: „Bitcoin by mohol explodovať o viac ako 2 200 %“

Ktorá burza zasekáva objednávky?

Tento fenomén je podľa zakladateľa Binance dobre známy, no nešpecifikoval, ktorá burza praktikuje takéto pohyby s objednávkami. Povedal však, že na jednej konkrétnej burze sa vaše objednávky niekedy na chvíľu zaseknú a zrazu sa pred vašu objednávku dostane niekoľko ďalších. Na spomínanej burze sa to stáva dokonca často.

Medzitým sa Changpeng Zhao vyjadril, že aktuálny klesajúci trend je z dlhodobého hľadiska skvelou príležitosťou na nákup kryptomien. Demonštruje to na investíciach burzy Binance, kde objasňuje, že burza počas posledného klesajúceho trendu dokázala vysoko profitovať. CZ sa vyjadril:

„Toto je skutočne najlepší čas na investovanie do tohto odvetvia. Urobili sme to pred štyrmi rokmi počas dna medvedieho trhu posledného cyklu. Fungovalo to fantasticky dobre.“

Zdá sa tak, že napriek šíreniu varovných správ, CZ nechcel poškodiť meno burzy, ktorá aktuálne môže manipulovať s objednávkami. Ide však o ďalší príklad toho, že trh kryptomien je na manipuláciu vysoko náchylný a bežný retail sa môže častokrát popáliť a prísť o peniaze. V komentároch však ľudia napísali, že CZ nepriamo odkazoval na burzu FTX.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako ideálne investovať 1 000 eur?