Gary Gensler taktiež zodpovednosť za krach FTX, ktorá mala napojenie na vládu USA!
Gary Gensler taktiež zodpovednosť za krach FTX, ktorá mala napojenie na vládu USA! Zdroj: shutterstock.com/Rcc_Btn

Po tom, čo Gary Gensler a jeho agentúra nevarovali investorov pred skrachovanými spoločnosťami ako Terra a Celsius, ktoré spôsobili straty investorom v hodnote miliárd dolárov, začali niektorí ukazovať palcom na predsedu SEC.

Gensler strávil dva roky prenasledovaním Ripple či Kim Kardashian s jej pofidérnymi činnosťami vo svete kryptomien. Celý čas však úzko spolupracoval s FTX US. To všetko sa dialo pod jeho dohľadom.

Genslerovi teda pomedzi prsty utiekol doteraz najväčší kryptografický kolaps. Reputácia SEC-u je tak podľa niektorých poškodená a kauza okolo FTX môže mať negatívny vplyv na demokratov v USA.

Ako to mohol Gary Gensler dopustiť?

Gensler nebol jediný, koho Sam Bankman-Fried (SBF), bývalý riaditeľ a zakladateľ burzy FTX, podviedol. Takmer všetci sa nechali presvedčiť, že SBF je presne ten spasiteľ, ktorého kryptomeny potrebovali, aby sa zbavili svojej pochybnej povesti a stali sa súčasťou globálneho finančného systému. Problémom je, že Gensler nielenže neodhalil zločin, ale dokonca sa už zdalo, že je pripravený súhlasiť s legislatívnou stratégiou, ktorá by SBF zabezpečila regulačný priekop a urobila z neho kráľa amerického trhu s kryptomenami.

Podľa oficiálnych predstaviteľov z Washingtonu bolo dôvodom rozhodnutia SBF získať v lete kontrolu nad spoločnosťou BlockFi využiť nedávne urovnanie problémov tejto kryptoúverovej spoločnosti so SEC-om. Medzitým by nedávne spojenie FTX s burzou cenných papierov IEX tiež pomohlo impériu FTX dostať sa pod regulačnú ochranu Spojených štátov amerických. To všetko by FTX umožnilo mať americký trh pre seba, keďže spoločnosť lobovala za legislatívu, ktorá by mohla torpédovať konkurentov ako Binance ako aj vznikajúci sektor DeFi.

Čítaj ďalej: Z konšpirácií realita: Európska komisia oficiálne očakáva recesiu!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Gary Gensler.
Gary Gensler. Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=aWl55tTZ50Q

Bol Sam Bankman-Fried napojený na vládu USA?

Gensler, bývalý predseda finančnej komisie Hillary Clintonovej, nie je jediným prominentným demokratom, ktorý bol ochotný využiť svoj vplyv v prospech FTX. SBF bol taktiež jedným z najväčších darcov prezidenta Joea Bidena, zatiaľ čo jeho rodičia, ktorí sú, mimochodom, profesormi práva na Stanforde, majú tesné väzby na túto politickú stranu. Jeho matka Barbara Friedová vedie skupinu Mind the Gap, ktorá pomáha získavať peniaze zo Silicon Valley pre demokratov, zatiaľ čo jeho otec Joseph Bankman pripravoval daňové zákony pre vplyvnú senátorku Elizabeth Warrenovú. Nie je od veci predpokladať, že SBF sa snažil využiť tieto politické väzby vo svoj prospech.

Napriek tomu v čase, keď Gensler už vyžaduje viac moci a peňazí na riešenie súčasnej krypto-krízy, je vhodný čas na to, aby sa skeptici spýtali, prečo sa mu nepodarilo FTX zastaviť hneď na začiatku? 

Je viac menej isté, že tento príbeh sa bude rozoberať ešte dlho.

Prečítaj si tiež: Krach FTX spôsobí prísnu reguláciu centralizovaných búrz!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance