Firma na Orave si prepúšťanie rozmyslela. Prepustení zamestnanci môžu znova nastúpiť

  • Oravská ferozliatinárska firma OFZ obnovuje svoju výrobu.
  • Chce rozširovať výrobu a tak spúšťa nábor zamestnancov.
  • Napätá situácia v Červenom mori spôsobila, že konkurencia je drahšia.
Ekonomika Prepustení zamestnanci môžu znova nastúpiť
Prepustení zamestnanci môžu znova nastúpiť. Zdroj: Shutterstock.com/Elle Aon/fizkes
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Aj keď sme v posledných mesiacoch svedkami toho, že spoločnosti avizujú neustále prepúšťania, tak firma z Oravy sa po ohlásenom prepúšťaní pripravuje na nábor zamestnancov. Téme sa venoval portál Správy RTVS.

Oravská ferozliatinárska firma OFZ na Orave obnovuje svoju výrobu. Firma mala polročnú prestávku. Ešte pred Vianocami spustila jednu pec a aj ceny energií firme umožňujú, aby výrobu mohla naďalej rozširovať.

Ak ich budeme dostatočne finančne motivovať, tak sem možno 25 -30 percent z toho pôvodného základu dokážeme dostať. Výška platu je adekvátna.

Nábor zamestnancov je teraz veľmi dôležitým krokom, pretože firma plánuje spustiť ďalšiu pec už k dátumu 1. marec 2024. Na to však musia nájsť dostatok kvalifikovaných pracovníkov.

Výroba sa nakoniec do Ázie nesťahuje

Výroba sa nakoniec do Ázie nesťahuje. Zdroj: Shutterstock.com/onthewaybackhome

Oravská výroba môže za svoje opätovné začatie výroby ďakovať aj napätej situácii v Červenom mori, kde jemenskí povstalci Húsíovia blokujú námornú trasu cez Suezský prieplav.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

To znamená, že výrobky konkurencie oravskej firmy sú teraz drahšie, pretože väčšina ferozliatin prúdi do Európy práve cez Červené more. Vzniknutá obchádzka okolo Afriky celú prepravu niekoľkonásobne predražuje. To v konečnom dôsledku znamená zdražovanie o 10 až 15 %.

Prečítajte si aj: Ďalšia spoločnosť avizuje hromadné prepúšťanie. Dotkne sa stoviek zamestnancov

Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.