Finančný gigant ING potvrdil uvoľnenie open-source nástroja na ochranu dát

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Finančný gigant ING potvrdil uvoľnenie svojho open-source blockchain nástroja Zero-Knowledge Set Membership (ZKSM) v tlačovej správe z nedele 21. októbra.

ZKSM, ktorý funguje ako „zlepšenie” ochrany súkromia pre technológiu distribuovanej knihy (DLT), ako je napríklad blockchain, má za cieľ poskytnúť overenie niektorých citlivých dát bez toho, aby to ohrozilo ich celkovú bezpečnosť.

Podľa ING nástroj dovolí blockchainu potvrdiť, že časť dát patrí do určitej množiny, a neodhalí pri tom ich úplné vlastnosti.

Ako tom má fungovať v praxi

Napríklad, ako vyplýva z tlačovej správy, občan EU by mohol preukázať, že je z EU, bez toho, aby musel určiť konkrétnu krajinu, v ktorej žije.

Pomôže to overovať mnoho osobných dát bez nutnosti oznámenia ich presnej veličiny.

ING je ochotná zmeniť svoje obchodné modely

„Jednou z hlavných úloh pri zavádzaní nových DLT (distribuovaných kníh) je ochrana súkromných informácií vo verejnej knihe, kde zmeny musia byť overené každým účastníkom siete.”

Annerie Vreugdenhil z ING povedala, že ich skupina chce pomôcť klientom a je ochotná „zmeniť svoje obchodné modely”.

Cesta za ochranou dát klienta

„Jedným z kľúčových prvkov v tomto procese pre ochranu klientov je otázka, ako riešiť dáta a súkromie. Nástroj Zero-Knowledge Set Membership (ZKSM) je preto ďalším krokom k vytúženej ceste,” poznamenala ING.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.