Ethereum vývojári hľadajú nového koordinátora hard-forkov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomena Ethereum v priemere raz za rok prechádza veľkou aktualizáciou mainnetu. Tieto upgrady vždy musí prijať celá sieť a reálne sa tak zakaždým robí hard-fork. Plánovanie týchto hard-forkov je stále náročnejšie, pretože Ethereum ekosystém neustále rastie a prispieva doň viac vývojárov.

Práve preto sa hľadajú noví koordinátori, ktorí by posudzovali jednotlivé návrhy na vylepšenie (EIP), ich implementáciu, testovanie a určovali deň uskutočnenia nových hard-forkov. Súčasný koordinátor – Afri Schoerdon – totiž nedávno opustil túto pozíciu a rozhodol sa pracovať na inom blockchainovom projekte.

Po novom sa post koordinátora rozšíril a zastávať ho budú dvaja, možno až traja jednotlivci. Niekoľko kandidátov sa už prihlásilo o túto prácu. Posudzovanie kandidátov má na starosti dobrovoľnícka skupina core vývojárov s názvom Ethereum Cat Herders.

Nadchádzajúce výzvy pre nových koordinátorov

Ethereum nedávno prešlo dvojitým hard-forkom. 28.2. sa totiž konečne uskutočnil Constantinople update a spolu s ním sa aktivoval aj Petersburg. Nasledovať bude Istanbul a je dosť možné, že Ethereum v priebehu tohto roka prejde na nový mining algoritmus.

V záujme zachovania ASIC rezistencie Ethereum blockchainu sa vyvíja ťažobný algoritmus ProgPow. V súčasnosti 55% minerov hlasovalo v prospech prechodu na ProgPow. Ak k tomu dojde, Ethash ASIC minery od Bitmainu budú nepoužiteľné. Našťastie existujú ďalšie kryptomeny, ktoré tento ťažobný algoritmus používajú.

Čo čítať ďalej?

[ANALÝZA] ETH/USD – Ethereum Constantinople a Petersburg updaty dnes boli aktivované!

Zdroj:
coindesk.com