[Ethereum] Väčšina minerov podporuje implementáciu ProgPow algoritmu!

BITmarkets BITmarkets

15. februára prebehlo hlasovanie pomocou online ankety ohľadom ďalšieho vývoja blockchainu Ethereum na dedikovanom volebnom portáli. Riešilo sa, či implementovať ProgPoW do existujúceho PoW (Proof of Work) algoritmu druhej najväčšej kryptomeny – Ethereum. Podľa výsledkov volieb sa väčšina voličov stavia za implementáciu ProgPow. 

ProgPow má byť nástupcom terajšieho PoW algoritmu – ETHhash. Hlavným prínosom by mala byť schopnosť rezistencie voči minerom ASIC.

Výsledkom novej rezistencie by podľa vývojárov malo byť vyváženie efektívnosti ťažby medzi ASIC minermi a klasickými grafickými kartami, teda GPU minermi. Nový algoritmus teda nemá ASIC minerom ťažbu znemožniť, ale iba sťažiť.  

Momentálne sa na stranu ProgPow stavia celých 76 % voličov (628,000 ETH = približne 76 miliónov dolárov), zatiaľ čo 23 % (191,000 ETH, čo je zhruba 23 miliónov dolárov) volilo proti.  

Volebný portál sa tiež zmieňuje, že „medzi najviac finančne i ekonomicky postihnutých” budú s ohľadom na výsledok implementácie algoritmu ProgPow patriť najmä účastníci Ethereum ekosystému. Portál nezabudol spomenúť ani fakt, že „voľba pomocou ETH je vo výsledku legitímnejšia, než voľba pomocou anonymného online fóra”. 

Avšak, voľba zatiaľ nie je konečná a deadline na implementáciu ProgPow nebol taktiež stanovený.  

Mohlo by vás zaujímať: Na Ethereum genesis bloku nájdete zaseknuté tokeny za pol miliardy dolárov

Ethereum: Odporovať ASIC minerom, či nie?

Možnosť pridania algoritmu rezistentného voči výhodám ASIC minerom je kontroverznou záležitosťou už od chvíle, keď jeden z vývojárov pre Ethereum blockchain vyhlásil, že ETH komunita by mala ASIC minerov privítať a počítať s nimi.

Ostatní členovia komunity sa však k celej záležitosti stavajú so skepsou a niektorí zase navrhujú, aby bola schopnosť ASIC rezistencie implementovaná, ale s menšou silou.  

Čo čítať ďalej?

Constantinople je blízko – podarí sa tentoraz termín dodržať?

Zdroj:
Cointelegraph
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: