Ethereum má problém? Plus Token scam presúva takmer $200 miliónov v ETH!

0

Už niekoľkokrát sme na tomto webe písali o podvode známom ako PlusToken. Ide o jeden z najväčších krypto scamov histórie a i keď bol v minulom roku odhalený a činnosť ukončená, stále krypto-sektoru robí obrovské problémy. Podvodníci z Plus Token periodicky predávajú svoje coiny vždy keď očakávajú, že trh dosiahol svoje maximum. A je nutné dodať, že sú v tom naozaj úspešní. 

Ethereum a EOS majú problém – Chystá sa ďalší downtrend? Aktivita PlusToken scammerov to naznačuje

Správne odhadli Bitcoin high z roku 2019, o pár mesiacov neskôr predali obrovské množstvo tokenov po októbrovej mega pumpe a obrovské čiastky likvidovali aj vo februári, keď Bitcoin dosiahol 10500 $. Od vtedy však aktivita PlusToken scammerov utíchla, až donedávna keď sa znenazdajky pohlo Ethereum v hodnote takmer 200 miliónov dolárov. Dva dni predtým scammeri presunuli aj EOS v hodnote 60 miliónov.

Tu je ETH transakcia:

A tu je EOS transakcia:

Podobné transakcie majú veľký vplyv na trhy

Šéf spoločnosti Chainanalysis ktorá sa zameriava na sledovanie aktivity na blockchainoch sa nedávno vyjadril k týmto veľkým presunom coinov na zmenárne a vyjadril svoje obavy.

„Záplavy zmenární obrovským množstvom coinov, ako tie od PlusToken v minulom roku, zvyknú výrazne zvýšiť volatilitu. Tento problém často ešte zhoršia obchodné boty, ktoré reagujú na podobné pohyby a rušia otvorené pozície. Ďalší problém je s prepákovanými pozíciami na platformách s derivátmi, ktoré sú v takom prípade veľmi rýchlo zlikvidované. Kryptomeny sa však z podobných výpredajov veľmi rýchlo spamätali.“

Plus Token transakcie už mali vplyv na trh s kryptomenami, čo môžeme vidieť aj na grafe ETH/USD. Môže to byť len náhoda, no hodnota Etherea v čase uskutočnenia transakcie klesla o takmer 10% a v nasledujúcich dňoch pokračovala v páde. Z hodnoty 250 $ sa tak Ethereum dostalo na 215 $ a aktuálne sa obchoduje o niečo vyššie za 230 $. Podobne je na tom kryptomena EOS. Tá padla z 2,6$ na 2,2 $ a aktuálne sa obchoduje za cca 2,4 $.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre