Ethereum je po schválení ETF cenovo odolnejšie

  • Integrácia Etherea do hlavných finančných produktov, ako sú ETF, upevní jeho postavenie kľúčového hráča v budúcnosti financií.
  • Tým sa zvýši jeho cenová odolnosť.
PR články Ethereum je po schválení ETF cenovo odolnejšie
Ethereum je po schválení ETF cenovo odolnejšie. Zdroj: shutterstock.com/
BITmarkets BITmarkets

V čase rastúceho pozitívneho sentimentu je nedávne schválenie ETF na spotovú cenu Etherea v Spojených štátoch ďalším dosiahnutým míľnikom v prenikaní kryptomien do finančného sveta. Tento krok môže významne podporiť nielen rast hodnoty ETH, ale aj celého kryptomenového trhu.

Úspech ETF na spotovú cenu Bitcoinu v USA legitimoval kryptomeny v očiach mnohých konzervatívnych investorov. Tieto ETF denne priťahujú stovky miliónov dolárov v obchodných objemoch, čím vytvorili nádejný precedens pre Ether.

ETF umožňujú investorom získať expozíciu voči Ethereu, ktoré je považované za základ decentralizovaných financií, bez toho, aby sa museli zaoberať rizikami a zložitosťou priamych nákupov kryptomien. Spojenie tradičných financií s rýchlo rastúcim sektorom digitálnych aktív by mohlo do ekosystému Etherea prilákať značné množstvo finančných prostriedkov.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

„Nepresvedčivé” hongkonské ETH ETF 

Pokračujúci veľký záujem o túto jedinečnú triedu aktív má dôsledky aj pre samotné Ethereum – pozornosť upútal Hongkong po spustení oficiálnych ETF na spotovú cenu ETH a BTC koncom apríla, ktorým sa pri debute (30. apríla) podarilo prilákať aktíva v celkovej hodnote viac ako 200 miliónov USD.

Napriek počiatočnému nadšeniu však tieto aktíva zápasili s problémami a v prvom týždni získali len niečo cez 22 miliónov USD. Výkon ETF sa postupom času ukázal byť pomerne nepresvedčivý v porovnaní s americkými číslami. Ovplyvnili ho faktory ako obmedzený prístup v regiónoch, ako je pevninská Čína, a celkovo malý trhový podiel hongkonských ETF, ktoré tvoria len 0,6 % amerického trhu s ETF.

Porovnanie hongkonského a amerického trhu s ETF je však neprimerané vzhľadom na rozdiely vo veľkosti trhu, miere prijatia kryptomien a regulačné prostredia.

Prejsť na Bitmarkets

Reakcia trhu na schválenie ETF v USA

Vývoj ceny Etherea

Vývoj ceny Etherea. Zdroj: TradingView

Napriek sklamaniu v Hongkongu, cena Etherea vzrástla nad úroveň odporu 3 200 USD smerom k 3 800 USD. Stalo sa tak po predpovedi analytika agentúry Bloomberg, ktorý tri dni pred oficiálnym schválením ôsmich ETF na spotovú cenu ETH zvýšil pravdepodobnosť schválenia ETF v USA z 25% na 75%, čím sa hodnota kryptomeny dostala na maximá blízko psychologicky významnej hranice 4 000 USD.

Tento cenový vývoj ukazuje, že pozitívne správy, hoci ide len o prognózu, môžu podnietiť rast Etherea, zatiaľ čo negatívne správy, ako je nepresvedčivý výkon hongkonských ETF, nemusia nevyhnutne otriasť jeho vyhliadkami, čo podčiarkuje jeho silnú pozíciu na trhu s kryptomenami.

Čo čaká Ethereum ďalej?

Integrácia Etherea do hlavných finančných produktov, ako sú ETF, upevní jeho postavenie kľúčového hráča v budúcnosti financií, čím zvýši jeho cenovú odolnosť. S pevnými základmi a nepopierateľnou dominanciou v ekosystéme decentralizovaných aplikácií a vďaka neustálemu rastu digitálnej infraštruktúry postavenej na jeho blockchaine, je Ethereum pripravené pokračovať v prosperite a stabilite.

Autor: Ali Daylami, hlavný analytik BITmarkets

TIP Chcem obchodovať na Bitmarkets

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: