Ethereum futures sa blížia! – spôsobia chaos na trhu?

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin futures sa už istú dobu dá obchodovať napríklad prostredníctvom CBOE alebo CME. Ľudia tak môžu „špekulovať” o cene Bitcoinu bez toho, aby reálne Bitcoin aj vlastnili. Po ohlásení oficiálneho spustenia obchodovania s Bitcoin futures koncom minulého roku, cena vystrelila na ATH (nielen vďaka futures, ale určite pomohlo zavedenie tohto finančného nástroja na trh), aby následne padla opäť k hranici 6000 dolárov. Sú ľudia, ktorí sa obávajú, že takýto scenár by mohol postihnúť aj druhú najväčšiu kryptomenu.

ETH futures dopadnú zle

Tom Lee, jeden z hlavných predstaviteľov spoločnosti Fundstrat Global Advisors sa iba nedávno vyjadril, že si myslí, že uvedenie Ethereum futures by nedopadlo pre túto kryptomenu dobre. Podľa jeho slov by mala kryptomena Ethereum pred sebou rovnaký vývoj ako Bitcoin. Aj napriek tomu, že by bol možný výrazný rast (nie je však pravdepodobné, že by prišlo až k ATH Etherea), dump by na seba nenechal dlho čakať.

Opadne tlak z Bitcoinu?

Tom Lee verí, že Ethereum by kleslo na cene najmä kvôli tomu, že „medvedi” voči tejto mene by dostali jednoduchý nástroj na shortovanie Etherea. Navyše by však ETH futures veľmi pomohli Bitcoinu. Tom Lee si myslí, že by z Bitcoinu opadol akýsi tlak, ktorý by sa naopak otočil voči kryptomene Ethereum.

„Ak bol niekto od konca decembra presvedčený, že kryptomeny pôjdu dole na cene, mohol shortovať Bitcoin. Teraz sa však títo ľudia budú môcť obrátiť aj na Ethereum a shortovať túto kryptomenu.”

Podľa všetkého je oficiálne spustenie ETH futures na spadnutie. CBOE čaká iba na oficiálne stanovisko od SEC, ktoré im umožní dané futures legálne ponúkať.

Záver

Samozrejme, že nikto nevie predpovedať budúcnosť, ale Bitcoin futures nám už ukázali, aký vie byť trh s kryptomenami nevyspytateľný. Čaká nás to isté aj s Ethereum Futures? Čo si myslíte o tom vy? Príde rovnaký „pump and dump” alebo tentokrát sa trh so zavedením futures vysporiada lepšie a druhá najväčšia kryptomena prežije vstup na futures trhy lepšie ako Bitcoin?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.