etc

Čoraz viac populárnejší projekt Ethereum Classic plánuje v júli veľkú a významnú aktualizáciu, ktorá by mala používateľom výrazne znížiť poplatky. Vývojári tohto blockchainu prišli s oznámením o hard forku na implementáciu najnovšej verzie projektu.

Projekt dostal veľmi zaujímavé pomenovanie „Magneto“. Súčasťou aktualizácie „Ethereum Improvement Proposals“ budú štyri dôležité návrhy zmien, ktoré by mali zabezpečiť vyššiu bezpečnosť siete a nižšie poplatky.

Významný predstaviteľ projektu a vzťahový manažér Steven Lohja si pripravil pre fanúšikov pár slov o plánovanej aktualizácií Ethereum Classic:

„Aby sme zabezpečili úspešný hard fork, musíme požiadať užívateľov ETC, aby si aktualizovali softvér na najnovšiu verziu, ktorá je kompatibilná s Magneto. V prípade, že ETC využívate prostredníctvom iných služieb, overte si, či daná služba podporuje hard fork Magneto.“

Aktualizácie pre ETC s názvom "Magneto". Zdroj: Google
Aktualizácie pre ETC s názvom “Magneto”. Zdroj: Google

Pre tých, ktorí ETC nepoznajú, tento projekt vznikol za veľmi zvláštnych okolností, ktoré zanechali výrazné stopy dodnes. Protokol sa v podstate oddelil od hlavnej siete ETH po hackerskom útoku, pri ktorom uniklo 60 miliónov dolárov. Vývojári ETH vtedy učinili krok, ktorým vrátili škodlivé transakcie naspäť. Chceli obísť hackerov a prinavrátiť finančné prostriedky späť ku majiteľom. Tento čin však vyvolal pomerne veľký rozruch. Niektorí vývojári nesúhlasili. Podľa nich to porušilo základný princíp ETH – „Kód je zákon“.

Po výmene názorov sa projekt ETC oddelil od ETH a šiel si svojou vlastnou cestou. Už z názvu je jasné, že hlavným cieľom projektu je zachovanie základných princípov.

Posledný výrazný nárast zaznamenal projekt ETC ešte v máji, kedy sa vyšplhal o viac ako 300%.

Informácie o tomto cenovom raste sme Vám priniesli v tomto článku: Ethereum Classic ETC má 300% zisk! NEKUPUJTE ho! Chamtivosť, arogancia a stupidita…

Takže majte oči na stopkách. Cena ETC môže po aktualizácii dosiahnuť ďalší výraznejší rast.

TOP 3 kryptomeny na tento týždeň (Týždeň 22/2021)

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance