Ethereum čaká masívny rast na túto cenu, tvrdia analytici

  • Ethereum má údajne dosiahnuť 6 000 dolárov už v septembri.
  • Takýto vzostup je na základe histórie úplne reálny.
  • Každý kryptomenový investor by mal mať v portfóliu isté percento v Ethereu.
Analýzy Ethereum za 6 000 dolárov
Ethereum za 6 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/leksiv/ViDI Studio
BITmarkets BITmarkets

Ethereum sa v prvom polroku 2024 zhodnotilo o 50 %, pričom v najvyššom bode to bolo až na úrovni 80 %. Dňa 20. mája dokonca došlo k jednodennému nárastu o neuveriteľných 20 % po tom, čo bolo jasné, že Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) schváli spotové ETF. Analytici sa domnievajú, že vzostup bude pokračovať, uvádza Finbold.

Ethereum údajne smeruje na 6 000 dolárov

Kryptomenový analytik so preudonymom Degentrading verí, že Ethereum dosiahne do septembra cenovú úroveň 6 000 dolárov. Pozitívnych faktorov je hneď niekoľko. Nový príliv kapitálu po schválení ETF je jedným z nich. Taktiež tento príliv následne zvyšuje likviditu Etherea, ktorá predstavuje len desatinu z bitcoinovej likvidity.

Je potrebné zdôrazniť, že obchodovanie s ethereovými ETF ešte nezačalo, iba boli oficiálne schválené. To znamená, že skutočný príliv kapitálu ešte len nastane. Podobne ako v prípade Bitcoinu, Grayscale bude taktiež konvertovať svoj ethereový trust na ETF. Otázne zostáva, či budú investori presúvať svoje ETF do konkurencie kvôli vysokým poplatkom, ako to bolo pri Bitcoine.

Dosiahne podľa vás Ethereum 6 000 dolárov do septembra 2024?

Loading ... Loading ...
97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Vzostup je reálny

Ak sa detailnejšie pozrieme na cenový vývoj Etherea, zistíme, že je vysoko korelovaný s Bitcoinom. To znamená, že dosiahnutie 6 000 dolárov bude závisieť aj od pohybu celého trhu a hlavne Bitcoinu. Ak bude totiž bullrun pokračovať, zrejme by nemal byť pre Ethereum problém túto cenovú hladinu dosiahnuť už do pár mesiacov.

Ethereum smeruje na 6 000 dolárov

Ethereum smeruje na 6 000 dolárov. Zdroj: TradingView

Na splnenie tejto predpovede by Ethereum muselo zaznamenať zhodnotenie o 77 % za približne 80 dní. V skutočnosti sme v minulosti boli svedkami omnoho vyšších nárastov. Napríklad, v marci až máji 2021 Ethereum za rovnaký čas narástlo až o 240 %. Išlo však o záverečnú fázu bullrunu.

Keďže bitcoinový halving nastal len nedávno v apríli 2024, všetci sú plní očakávania, že trh zaznamená v druhej polovici roku výrazné zhodnotenie. Od marca však trh smeruje viac menej bokom. Po tejto fáze by však každý kryptomenový investor mal držať isté percento aj v Ethereu.

Ak sa viac zaujímate o kryptomeny, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: FinboldTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.