Svet decentralizovaných aplikácií už dávno neexistuje iba na papieri. Na stránke defipulse.com si môžete pozrieť najúspešnejšie projekty fungujúce na základe existujúcich blockchainov (prevažne Ethereum). Niektoré to dotiahli naozaj ďaleko a ich kapitalizácia dosahuje stovky miliónov dolárov.

DeFi (Decentralizované Financie) je v súčasnosti jedno z najsľubnejších odvetví vo svete kryptomien. Blockchain programátori patria medzi najlepšie platených programátorov. Chcete byť aj vy súčasťou tohto rýchlo rastúceho odvetvia?

Vitalik ľutuje spálený čas –“Podcenili sme vývoj PoS a Shardingu”

Naučte sa základy programovania v Solidity

Presadiť sa ako web developer alebo klasický programátor je dnes problém. Programovanie smart kontraktov je pre mnohých IT-čkárov obrovská príležitosť. Ak máte ambície dostať sa vyššie, pekne si zarobiť, alebo si aspoň rozšíriť obzory, rozhodne odporúčame naučiť sa programovací jazyk Solidity.

Syntax Solidity je podobný jave alebo C#. Ak teda máte skúsenosti s týmito objektovo orientovanými jazykmi, so Solidity určite nebudete mať problém. Úplné základy programovania smart kontraktov získate z priloženého videa (hore). Ak vás to osloví a budete chcieť postupovať ďalej, Ethereum má obrovskú a neustále zväčšujúcu sa komunitu programátorov, ktorí vám radi pomôžu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance