Estónsko a kryptomeny
Estónsko a kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/motioncenter

Estónsko objasnilo, že nedávno vypracované nariadenia nezakážu jednotlivcom anonymne držať kryptomeny. Obmedzenie na vlastnenie anonymných kryptomenových účtov sa však môžu týkať spoločností spojených s kryptomenami.

Nariadenia môžu zabrániť poskytovateľom služieb virtuálnych aktív ponúkať anonymné účty.

Estónsko sa aktívne zaoberá kryptomenami

23. decembra Estónsko schválilo návrh právnych predpisov, ktoré upravujú určité činnosti súvisiace s kryptomenami či inými digitálnymi aktívami. Predovšetkým by to zaviedlo zákaz anonymných kryptomenových účtov, pričom by vychádzali z pravidla, ktoré bolo nadobudnuté ešte v lete roku 2020.

Mohlo by ťa zaujímať: Jeden z najväčších verejne známych kryptoskeptikov opäť kritizuje Bitcoin!

Avšak estónska vláda pred pár dňami objasnila, že tieto pravidlá sa budú vzťahovať iba na spoločnosti a nebudú mať žiadny vplyv na jednotlivcov, ktorí vlastnia kryptomenu vo svojich osobných digitálnych peňaženkách.

„Nariadenie sa nevzťahuje na zákazníkov, ale na poskytovateľov služieb virtuálnych aktív, ktorí vykonávajú činnosti pre alebo v mene fyzickej alebo právnickej osoby ako stála firma,“ zverejnila vláda v správe publikovanej začiatkom tohto roka.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Nové „kryptocentrum“ severnej Európy?

Estónska vláda ďalej poznamenala, že opatrenia sú podobné pravidlám, ktoré sa vzťahujú na banky a spracovateľov platieb. Cieľom týchto pravidiel je taktiež predchádzanie finančnej trestnej činnosti, ako je napríklad financovanie terorizmu či pranie špinavých peňazí.

Nové nariadenia taktiež zvýšia kapitálové požiadavky, aby sa zabezpečilo, že poskytovatelia služieb virtuálnych aktív sú aktívnymi a dôveryhodnými spoločnosťami. Cieľom tohto prístupu je mimo iného zabrániť tomu, aby sa nečinní poskytovatelia služieb digitálnych aktív predávali tretím stranám mimo Estónska.

Návrh zákona však ešte nebol úplne schválený. Musí totižto prejsť tromi čítaniami v estónskom parlamente skôr, ako sa stane zákonom.

Čítaj ďalej: Počet krajín, ktoré zakazujú či regulujú kryptomeny, sa za posledné roky zdvojnásobil!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre