Banca Generali bude ponúkať kryptomeny
Banca Generali bude ponúkať kryptomeny. Zdroj: rafapress

Jedna z najväčších talianskych bánk, Banca Generali, plánuje do svojich služieb integrovať digitálne meny na čele s BTC.

Banca Generali a kryptomeny

Menovaná talianska banka disponuje s viac ako 300 000 klientmi a aktívami vo výške 87 miliárd USD. Podľa najnovších informácií plánujú na základe spolupráce so spoločnosťou Conio integrovať do svojej ponuky kryptomeny na čele s Bitcoinom.

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin sa vrátil k svojim predikciám z roku 2013 – predpovedal aj vznik DeFi

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Klienti tejto významnej banky budú mať možnosť vytvoriť si bitcoinovú peňaženku priamo na svojom bankovom účte. Tento proces zabezpečí spoločnosť Conio. Ide o fintech spoločnosť, ktorá bola založená v USA v San Franciscu dvoma Talianmi. Spolupráca medzi Conio a Banca Generali začala ešte v decembri roku 2020.

„Po dokončení integrácie platformy Conio do aplikácie mobilného bankovníctva Banca Generali Private získa klient priamy prístup k obchodovaniu s BTC pomocou rovnakého prostredia, ktoré sa už používa v súvislosti s inými bankovými operáciami. Pri nákupe a predaji bitcoinov sa klienti nemusia spoliehať na platobné karty alebo prenos údajov tretím stranám.“

Prečítaj si tiež: Shiba Inu čoskoro spustí nový protokol DOGGY DAO – čo prinesie tento projekt?

„Začali sme spolupracovať so spoločnosťou Conio na inovatívnom riešení úschovy založenom na systéme viacerých podpisov, ktorý zabezpečuje úschovu bitcoinov a možnosť získať peňaženku späť v určitých prípadoch, napríklad v prípade dedičstva,“ uviedol Riccardo Renna, prevádzkový riaditeľ a vedúci oddelenia inovácií v Banca Generali.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance