Elon Musk kritizuje metaverzum a Web 3.0!

Off topic Elon Musk Web3 Metaverzum
Elon Musk Web3 Metaverzum, zdroj: www.shutterstock.com/pantid123
Okazio PCBitmarkets

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk kritizoval súčasný stav metaverza či Webu 3.0 Naznačuje, že tieto koncepty sú len marketingovým „trendom”.

Najbohatší človek na planéte sa okrem toho posledné dni pesimisticky vyjadroval o škálovateľnosti Bitcoinu či kritizoval americkú vládu. Táto kritika však nemala vplyv na to, že ho vyhlásili za osobnosť roka 2021.

Mohlo by ťa zaujímať: Generálny riaditeľ sociálnej siete Instagram: „Aktívne skúmame možnosti integrácie NFT na našej platforme”

Musk je skeptický voči myšlienke Webu 3.0

CEO spoločnosti Tesla sa vyjadril na adresu súčasného stavu novodobých „fenoménov”, ako sú Web 3.0 či metaverzum. Na tému Webu 3.0 je Musk skeptický a tvrdí, že momentálne to nie je nič iné, ako „nafúknutý marketing”.

Riaditeľ Tesly je nateraz pesimistom týchto technológií, avšak verí, že v budúcnosti môžu mať veľký potenciál a môžu priniesť svojim spotrebiteľom aj reálny úžitok.

„Vzhľadom na kedysi nepredstaviteľnú vidinu súčasnosti, aká nás potom čaká budúcnosť? Len sa tak zamýšľam, aká bude budúcnosť za 10, 20 alebo 30 rokov? 2051 znie šialene futuristicky!” dodáva Musk.

Pripomíname, že Web 3.0 a metaverzum sú pojmy, ktoré zahŕňajú niekoľko konceptov vrátane rôznych novodobých technológií, smart kontraktov či decentralizovaných ekonomík. Ich cieľom je vytvoriť alternatívnu realitu k našej. Tento koncept nedávno oživila spoločnosť Meta, predtým známa ako Facebook.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Metaverzum sa ešte len rozbieha

Komentár Elona Muska prichádza po tom, čo zverejnil video, kde David Letterman kritizuje funkčnosť raného internetu v rozhovore s Billom Gatesom. Na rozdiel od vyhlásení Muska sa však Gates ukázal ako veľký optimista a myšlienke metaverza verí.

Nedávno sa dokonca na tému virtuálneho sveta aj sám vyjadril. Kedysi najbohatší človek verí, že v priebehu nasledujúcich rokov sa väčšina virtuálnych stretnutí presunie práve do metaverza.

Poslednú dobu môžeme vidieť, ako sa niektoré spoločnosti či investori začali o túto tematiku intenzívne zaujímať. Napríklad taký Grayscale nedávno vydal správu, v ktorej sa opisuje potenciál virtuálneho sveta. Odhadujú taktiež, že spoločnostiam to môže priniesť výborné výsledky či profity v miliardách dolárov.

Čítaj ďalej: Dogecoin či Shiba Inu zažili v roku 2021 nevídaný hype – majú memecoiny ďalej šancu sa uplatniť?

Best Wallet PCtxb