Bitcoin zažije svetlé zajtrajšky, pozrite sa na argumenty prečo

BITmarkets BITmarkets

Keďže na niektorých diskusných fórach nachádzam hlášky kam až Bitcoin môže spadnúť, rozhodol som sa spísať túto fundamentálnu analýzu trhu a jednotlivými bodmi vysvetliť, prečo si myslím, že cena Bitcoinu pôjde dlhodobo nahor.

Ťažbu Bitcoinu nikto dotovať nebude

Cena je už tak nízko, že sa mnohým mínerom, ktorí dostatočne ťažbu neoptimalizovali s ohľadom na náklady a výkon, už neoplatí ťažiť. Oveľa nižšie už cena čisto z ekonomických dôvodov jednoducho ísť nemôže, pretože nikto nebude len tak dlhodobo ťažbu dotovať. Z Bitcoinu sa za desať rokov svojej existencie stal reálny biznis milardových rozmerov. To radšej vypnú stroje, prípadne tí, čo sa zaistili, budú svoje BTC šetriť. Aktuálne sa cena elektrickej energie na profitabilnú ťažbu pohybuje okolo 0,08 eura za kWh. Práve z týchto dôvodov je podľa môjho názoru nezmysel si myslieť, že sa Bitcoin prepadne pod 3 000.

Zľavy na kryptomeny sa nekonajú

Od jesene sa venujem OTC keď ešte bol reálny dopyt 3 % under market. Bolo to síce náročné niekoho nájsť, ale nie nemožné. V súčasnosti sa však v rámci cca 100 BTC dostaneme len na 0,5 % under market. V prípade, že chcete väčšiu zľavu, je nevyhnutné urobiť obchod minimálne s 5 000 BTC … Inak povedané, trh už nie je schopný ponúknuť veľkoobchodnú zľavu. Podľa môjho názoru je to opäť spôsobené tým, že cena Bitcoinu sotva pokryje náklady na ťažbu.

 

Rýchle rozširovanie Bitcoinu

Čím ďalej tým viac obchodov umožňuje platbu Bitcoinom. Tie najvýznamnejšie retail obchody už BTC a ďalšie kryptomeny akceptujú. Zaujal ma návod od Microsoftu na zaradenie BTC medzi platobné metódy. Ako poslednú môžem spomenúť H & M a Baidu. H & M všetci poznáte, viac-menej Baidu je čínska obdoba Googlu.

Akceptácia kryptomien rastie

Súčasne, podľa servera newsbtc.com došlo k zvýšeniu akceptácie BTC a ostatných kryptomien oproti roku 2013 do roku 2018 o úžasných 702,35 %. Super je tiež zistenie, že centrálna Európa patrí medzi miesta kde sa BTC veľmi darí. Schválne som pri písaní tohto článku navštívil coinmap.org a pozrel sa, ako vyzerá situácia konkrétne v Európe a u nás v Čechách a na Slovensku.

Hlavnými miestami, kde sa Bitcoin adopcii darí je Praha, Plzeň, Brno, Olomouc, Ostrava, Bratislava a Košice.

Za BTC sa pomaly dá žiť

Pri pohľade na ponuku služieb sa dnes dá pomerne kvalitne žiť len s BTC – zaplatíte si ubytovanie, kúpite niečo na jedenie, kafé, služby šamana či nejakú zábavu a ak máte pocit že váš intímny život potrebuje trochu nakopnúť, tak si za BTC môžete zaplatiť aj escort, avšak ten zatiaľ len v Británii.

A nie je to všetko, ďalšie argumenty nájdete čoskoro v druhej časti

V ďalšej časti tohto článku sa pozrieme na rozvoj Bitcoinového (kryptomenového a blockchain) podnikania a ako sa ku všetkému stavajú banky. Som síce optimista, avšak môj optimizmus má pevné základy.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radomír E.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI