Dogecoin zarobil zakladateľovi Etherea neuveriteľných 4,3 milióna dolárov!

0

Dogecoin zarobil zakladateľovi Etherea neuveriteľných 4,3 milióna dolárov!

Vitalik Buterin sa rozhovoril v podcaste Lex Fridman, kde uviedol svoje skúsenosti s Dogecoinom. Potom ako pred tromi rokmi investoval do meme coinu 25 000 USD, tak sa môže pýšiť ziskom 4,3 milióna dolárov. Čo však určite stojí za zmienku je to, že tvorca Etherea celý svoj zisk daroval charite. Koniec koncov to v jeho prípade nebolo prvý ani posledný krát.

Buterin získal za jeden deň 4,3 milióna dolárov

Vznik Dogecoinu sa datuje do roka 2013. Tvorcom tohto projektu sa dokonale podarilo využiť popularitu memečka inšpirovaného psom Shiba Inu. Vitalik sa už dávnejšie vyjadril na adresu Dogecoinu, kedy ju označil za jednu z prvých “humorných mincí”, ktoré sa dostali do sveta kryptomien.

“Spomínam si ako som vysvetľoval svojej mame, že som práve investoval 25 000 dolárov do Dogecoinu, a že jediná zaujímavá vec na tomto projekte je logo psa. Ale vôbec to neľutujem, bola to jedna z najlepších investícií aké som kedy urobil.”

Buterin taktiež skonštatoval, že ho dosť výrazne zaskočilo šialenstvo ľudí, ktoré sa vytvorilo okolo meme coinu, po tom ako ho začal hypovať Elon Musk. Muskov záujem o tento projekt bol s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený komunitným hlasovaním z roku 2019. Výsledky odhalili, že je Elon najžiadanejším potencionálnym generálnym riaditeľom Dogecoinu.

“Koncom roka 2020, keď Elon začal hypovať Dogecoin sa trhová kapitalizácia vyšplhala na 50 miliárd dolárov, čo je niekoľko násobný nárast.”

Buterin si zaspomínal na obdobie keď sa nachádzal v Singapúre a keď zistil, že DOGE v priebehu jedného dňa dosiahol rast 775% z 0,008 USD až na 0,07 USD.

“Okamžite som obvolal mojich priateľov a povedal som im čo sa stalo. Predal som polovicu svojich Dogecoinov a zinkasoval som tak 4,3 milióna dolárov. Zisk som následne daroval na charitu GiveDirectly. Niekoľko hodín po tom čo som učinil tento krok cena meme coinu klesla z 0,07 USD na 0,04 USD.”

Dogecoin ako fenomén doby

Buterin skonštatoval, že sa v tomto momente cítil ako perfektný obchodník. Avšak toto trvalo, až do momentu kedy sa Dogecoin dostal na úroveň 0,50 USD. Vtedy jeho nadšenie opadlo. V prípade, že by si vtedy Buterin ponechal 50% Dogecoinov, aktuálne by disponoval sumou takmer 20 miliónov USD.

“To že sa z Dogecoinu stane obrovský fenomén, o ktorom dokonca vie viac ľudí ako o Ethereu, som absolútne nepredpokladal.”

Nárast Dogecoinu môže predpovedať návrat veľrýb!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.