[Staré dobré časy] Bitcoin nad 6000 $ – Táto situácia mi veľmi pripomína rok 2017

BITmarkets BITmarkets

Tí úplne najvernejší čitatelia Kryptomagazinu si iste pamätajú staré dobré časy v roku 2017. Konkrétne mám na mysli október a november, kedy Bitcoin prudko rástol, zatiaľ čo zvyšok trhu sa prakticky nehýbal.

Všetko to začalo potom, čo sa upokojili vody po totálnom čínskom zákaze kryptomien. Bitcoin dlhšiu dobu konsolidoval pod silnou rezistenciou v oblasti 4200 – 4400 $ a potom náhle vyskočil a nezastavil sa, dokým nedosiahol 20 000 $.

Nové ATH sme mali takmer každý týždeň, všetci boli úplne nahonení zo ziskov a predstavovali si, ako do konca života ležia na Bahamách a popíjajú kokteily. To, čo tu máme dnes, mi staré dobré časy veľmi pripomína. Až na to, že na trhu nepanuje taká eufória. Predsa len, slovné spojenie “historické maximum” znie lepšie než – “Bitcoin vstúpil do silného rezistenčného pásma v intervale 6000 – 6500 $”

Vo svojej podstate z hľadiska cien všetko vyzerá veľmi podobne. Bitcoin už viac než dva a pol mesiaca nezastaviteľne stúpa, alty nechal ďaleko za sebou … Jediné čo sa zmenilo je, že ľudia nehádžu desiatky miliónov do shitcoinov. Za tie dva roky sme zmúdreli. Rok 2018 nás naučil, že zarobiť na krypte je jednoduché, ale prerobiť je ešte jednoduchšie.

Vtedajší veteráni sú teraz starí dedovia a my, nová generácia, máme možnosť ovplyvniť ďalší chod krypto-sveta.

Dôležité: [HOT NEWS] Facebook zrušil zákaz propagácie kryptomien

A teraz graf!

Dnes som si pre vás pripravil niečo nereálne, ale ja mám nereálne veci rád. Čo vy na to? Asi by ste sa nenahnevali, ak by nakoniec graf menového páru BTC/USD vyzeral takto, však?

1W BTC/USD - Coinbase Pro

1W BTC/USD – Coinbase Pro

Tip redakcie: [Názor] Binance Hack – Pravda môže byť ďaleko zložitejšia

Nové All Time High do konca roka? Bitcoin má momentálne zaujímavé momentum a veľkí hráči budú mať vďaka Fidelity možnosť vstúpiť do pozícií regulovanou cestou. Momentálne sme už pridlho rástli a trh si priam pýta väčšiu korekciu. Podobnú, akú sme 3x zažili v roku 2017 pred tým, než prestali platiť pravidlá trhu a krypto vošlo do poslednej fázy bubliny.

Vrámci korekcie by sme sa mohli vrátiť na cca 4200 $. Ak úspešne otestujeme tento support, môžeme pokojne rásť ďalej nad 6500 $ a testovať ďalšie rezistencie. Nezabúdajme však, že pred sebou máme leto a v lete kryptomeny často stagnujú.

Čo čítať ďalej?

[ROZHOVOR] IXOYE – Trhový analytik, ktorý vstal z mŕtvych…