DasCoin sa dostal na tri burzy!
DasCoin sa dostal na tri burzy! Zdroj: shutterstock.com/AndreyO

O projekte DasCoin sme už v minulosti na našom webe písali. Tento prekvapivo populárny článok si dosiaľ prečítalo takmer 19 000 ľudí. Keď do CZ a SK Googlu napíšete “dascoin”, vyskočí vám hneď na prvom mieste!

Článok je však už pol roka starý a niet divu, že pri tak rýchlo sa rozvíjajúcom projekte sa za ten čas takmer všetko zmenilo. Preto sme sa rozhodli, že sa na DasCoin pozrieme znova. V tomto článku nebudeme rozoberať všetky aspekty DasCoinu. Pozrieme sa iba na jeden – DasCoin sa konečne dostal a burzu!

Disclaimer: V tomto článku využívam iba informácie, ktoré som našiel na oficiálnom webe DasCoinu a štatistiky z búrz, na ktorých sa DASC obchoduje. Všetky zdroje sú uvedené v texte a každý krok je detailne popísaný. DasCoin sa okrem týchto búrz obhoduje ešte na internej burze ktorej likvidita je o niečo vyššia. Ak sa v niečom mýlime, budeme radi, ak nám to napíšete do komentárov (spolu s dôkazmi). Tento článok ešte o mesiac upravím a zaktualizujem všetky údaje. Oznámenie o zalistovaní na burzy je relatívne nové a tak dám DasCoinu šancu. Kto vie? Možno sa do mesiaca naplnia orderbooky a bude to fajn.

Rýchlokurz DasCoin-u

Ak už o DasCoine viete, môžete túto časť článku preskočiť.

DasCoin je podľa jeho tvorcov kryptomena, ktorá funguje na ultra-modernom a veľmi rýchlom blockchaine. Ten dovoľuje spracovať obrovské množstvo transakcií.

Jednou z hlavných charakteristík DasCoinu je spôsob jeho distribúcie. Nemôžete ho priamo ťažiť ani kúpiť v nejakej zmenárni. Musíte si zakúpiť cykly od spoločnosti NetLeaders a tieto cykly následne DasCoiny v malých dávkach uvoľňujú do vašej peňaženky. Za celým procesom sa podľa tvorcov DasCoinu ukrýva reálna ťažba DASC tokenov.

DasCoin má byť v budúcnosti prijímaný v sieti 60 miliónov obchodov po celom svete a tvorcovia tejto digitálnej meny predstavili množstvo ďalších projektov, ktoré DasCoinu iste pomôžu dostať sa na výslnie.

DasCoin na kryptoburzách – včera, dnes a zajtra

Tento projekt počas svojej existencie získal veľa nepriateľov a odporcov ktorí tvrdia, že DasCoin je podvod.

“DasCoin predsa nie je na žiadnej burze! Je to podvod!”

Oznámenie: DasCoin bol zalistovaný na tri burzy

A potom to prišlo! Po rokoch príprav a dohadovania sa DasCoin konečne dostal na burzu! A dokonca nie na jednu, ale hneď na tri!

Firma NetLeaders samozrejme podotkla, že DasCoin bude iba na burzách, ktoré prísne spĺňajú KYC štandard (rutinné určenie totožnosti zákazníka v EÚ) tak, ako celý DasCoin ekosystém. Toto víťazstvo iba dosvedčuje, že DasCoin je seriózny projekt. Odteraz môžete svoje coiny vymeniť za eurá a vice-versa. DasCoin je LEGITÍMNY!

DasCoin má na burzách skratku DASC (nemýliť si s DAS)!

Bližší pohľad na kryptoburzy, ktoré zalistovali DasCoin

Poďme sa však bližšie pozrieť na celé oznámenie a všetky tri burzy. Zdá sa totiž, že tu niečo nie je v poriadku! Popravde, tieto burzy nepatria medzi špičku. Práve naopak.

Disclaimer: Situácia na burzách sa v budúcnosti môže zmeniť

European Blockchain Exchange (EUBX)

Hľadanie oficiálnej stránky tejto kryptoburzy mi trvalo asi 25 minút. Skúšal som:

  • European Blockchain Exchange – prvá zmienka na 4. stránke – ale nie link na burzu
  • EUBX – Český obchod s elektronickými knihami je na Google vyššie než burza?
  • European Blockchain Exchange (EUBX) – Úspech!

Toto je oficiálna stránka EUBX. Po istej chvíli som na nej našiel DasCoin. Tu je obchodná stránka menového páru DASC/BTC.

eubx dascoin
Po rozkliknutí sa obrázok zväčší

Zdá sa, že za posledných 24 hodín DasCoin na tejto burze padol o 30% (vpravo hore v krúžku). V orderbooku nie je ani jedna nákupná objednávka (vpravo dole – otáznik) čo znamená, že DASC si nikto nechce kúpiť. Nakoniec, graf hodnoty DASC je trochu… zvláštny.

Obchodovanie menových párov DASC/USD a DASC/BTS ešte nezačalo.

EUBX je však nová kryptoburza a pravdepodobne nemá veľa užívateľov. Poďme sa teda pozrieť, aká je situácia na ďalších dvoch burzách.

BTC-Alpha

Hmm, toto už je lepšie. Jednoduché vyhľadávanie výrazu “BTC-Alpha DASCodhalí, že sa obchoduje v troch menových pároch:

Bohužiaľ, ani táto ruská burza nevyniká svojom kvalitou a počtom užívateľov. V čase písania tohto článku celkové volume burzy nepresahuje osem miliónov dolárov. To je v krypto-svete veľmi málo. Ide o 86. najväčšiu kryptoburzu na svete. Poďme sa pozrieť, ako sa na nej DasCoinu darí.

Volume = množstvo zobchodovaných peňazí na burze

Rozoberiem iba menový pár DASC/BTC. Ostatné dva sú na tom ešte horšie!

dascoin btc-alpha
Po rozkliknutí sa obrázok zväčší

Opäť, DasCoin sužuje takmer prázdny OrderBook. Dokopy tu (v čase písania tohto článku) môžete predať DasCoiny v celkovej hodnote 0,43 BTC čo je približne 4 000 $. Väčšina objednávok je však žalostne nízko.

Súčasná cena DASC na tejto burze je 0,000019 BTC. Prvá nákupná objednávka je tu za 0,0000178 BTC. Prvá PORIADNA nákupná objednávka je na hodnote 0,00000011 BTC a ak by ste chceli celých 0,43 BTC ktoré sú momentálne v orderbooku, potrebujete na výmenu neuveriteľných 468 964 DASC – teda tokeny v celkovej hodnote cca 9 BTC. Pri predaji drahocenných tokenov tak prerobíte hneď dvadsaťkrát, vyčistíte všetky objednávky na burze, zrazíte cenu DasCoinu takmer na nulu a namiesto 9 BTC dostanete 0,43 BTC.

Niečo nie je v poriadku!

Coinfalcon

Zachráni nás aspoň CoinFalcon, však? Bohužiaľ nie. Burza Coinfalcon je veľkosťou porovnateľná s EUBX. Opäť miniatúrna zmenáreň s malým počtov užívateľov a volume – 185 000 $.

DasCoin sa na burze CoinFalcon obchoduje v troch menových pároch:

Opäť rozoberiem iba menový pár DASC/BTC, ktorý má najväčšie volume.

dascoin coinfalcon
Po kliknutí sa obrázok zväčší

Asi vás neprekvapí, že situácia na burze CoinFalcon je žalostná. Súčasná cena DasCoinu je tam 0,0000208 BTC, no rozhodne nemáte šancu predať väčšie množstvo. Väčšina nákupných objednávok sa totiž začína na cenách 0,000003 BTC a nižšie a aj tu ide v podstate iba o drobné.

Záver – DasCoinu chýba poriadna burza

Je nutné dodať, že okrem poriadnej burzy mu chýba ešte oveľa viac, no tento článok sa zameriava iba na burzy.

Fanúšikovia projektu DasCoin ma v poslednej dobe niekoľkokrát kontaktovali, prinášali správy o rôznych novinkách (okrem iného aj o zalistovaní na burzy), vyhrážali sa… Presne to je dôvod, prečo som sa rozhodol opäť sa na tento projekt pozrieť zblízka a zistiť, či na ňom naozaj niečo nie je. Môj názor sa však nezmenil.

V tomto článku riešim iba burzy, na ktorých je DASC token oficiálne zalistovaný. Bohužiaľ, musím konštatovať, že DasCoinu stále chýba poriadna verejná burza, na ktorej by majitelia DASC tokenov mohli svoje mince vymeniť za eurá, doláre, Bitcoin alebo iný nosič hodnoty. Momentálne je to takmer nemožné.

Ani jedna zo spomínaných búrz nemá šancu uniesť nápor státisícov vlastníkov DASC tokenov. Orderbooky sú prázdne, volume minimálne a cena od začiatku “obchodovania” prudko klesá.

Zalistovanie na burzy bolo pritom veľkolepo prezentované celej komunite. Malo ísť o triumfálne víťazstvo. Čin, ktorý každého presvedčí, že DasCoin je skutočne legitímny projekt. Nikto však názor nezmenil. Celý “DasCoin na burzách” je plytké klamstvo. Iste, technicky je tento coin na burze. No reálne nič nepredáte.

A viete čo? Ľudia z DasCoinu si to všimli! V oficiálnom press-release sa píše (parafrázujem):

Toto je nový spôsob ako KÚPIŤ DASC tokeny.

Racionalizácie a nič viac…

Námietka, že “DasCoin je podvod, pretože nie je na burze” vznikla preto, lebo neexistoval spôsob, ako vymeniť DASC tokeny za inú menu. Táto situácia stále pretrváva a fakt, že DASC je na burzách, to bohužiaľ nemení. Ide o dobrý marketing. To je všetko…

O DasCoine budem písať aj naďalej. Nenechajte si to ujsť a prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), prípadne sledujte KRYPTOMAGAZIN na facebooku. Ostatné články o DasCoine nájdete tu.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

https://youtu.be/C3VsgNDWH1Y?t=2m24s