Spoločnosť Bitmain sa pýšila výsadným postavením v rámci krypto priestora. Po úspešnom roku 2017 to vyzeralo, že Bitmain nastúpil na cestu úspešnej spoločnosti. Najmä záver roka 2018 však pripravil tejto spoločnosti hlboké vrásky.

Rekordné zisky spoločnosti

Spoločnosť Bitmain bola ocenená na neuveriteľných 14 miliárd. Hoci je BTC stále považovaný za veľmi rizikovú investíciu, bol Bitmain videný ako stabilná entita. Hlavným dôvodom, prečo bola spoločnosť ocenená tak vysoko, boli zisky. Bitmain vykázal čistý zisk v hodnote 1,1 miliardy dolárov za rok 2017.

Viac informácií o Bitmain IPO – Bitmain IPO sa blíži – firma v Q1 2018 zarobila 1,1 miliardy 

Kryptozima však dopadá tvrdo na všetkých účastníkov trhu. A čím vyššie sa pohybujete, tým horší bude potom pád. Z sa, že Bitmain teraz prežíva veľmi kritické chvíle svojej existencie. Najprv presiakli správy o tom, že Bitmain ruší niektoré tímy, následne sa ukázalo, že aj výkonní riaditelia spoločnosti sú nútení odísť zo svojich pozícií.

Špekuluje sa tiež o tom, že Bitmain zastaví svoje ťažobné operácie. Ďalšou ranou pre úspešnú spoločnosť je výrok regulátora z Hong Kongu. Ten spochybnil budúcu úvodnú ponuku akcií spoločnosti Bitmain.

Krypto stále čelí neistotám

Kryptomeny stále čelia problémom. Najmä inštitucionálny svet ich považuje za veľmi rizikovú investíciu. To sa potom premieta aj do ďalších oblastí fungovania kryptomien. Existuje veľmi výrazný konflikt medzi ustálenými inštitúciami a začínajúcim odvetvím kryptomien.

Hongkonský regulátor povedal, že zatiaľ nebude schvaľovať žiadne IPO, ktoré sú spojené s kryptomenami. Hlavným dôvodom je fakt, že chýba jasný regulačný a zákonný rámec pre kryptomeny. Táto zložitá situácia zatiaľ nemá dohľadné riešenie. Takým riešením by bola tvorba regulačného rámca, čo má však ďalšie úskalia.

Chcete vedieť viac o regulácii kryptomien? Coinbase UK: potrebujeme regulácie

Pokiaľ bude chcieť štát vytvoriť regulované podmienky pre kryptomeny, tak musí brať do úvahy niekoľko faktorov. Prísne regulácie síce budú chrániť investorov od kryptomien, ale na druhej strane vznikne problém s ich rozvojom. Silné regulácie by totiž bránili ich predčasnému rozvoju.

Môže Bitmain skončiť?

Hoci sa zdá, že Bitmain čelí mnohým problémom, tak nie je pravdepodobné, že by spoločnosť skrachovala. Jej hlavnú činnosť totiž tvorí výroba ťažobného hardvéru. Výroba ASIC Minera tvorí vyše 90% ziskov tejto spoločnosti a zatiaľ sa to nejaví ako reálna varianta.

Čo sú to ASIC minery? Tvrdý boj ASIC výrobcov – Bitmain, Bitfury a Ebang predstavujú svoje novinky

Prípad Bitmainu skôr vypovedá o tom, aké je kryptomenové prostredie nestále, a s akými problémami sa stretáva. Problémy sa tiahnu od chýbajúcej regulácie po cenovú nestabilitu, ktorá desí mnoho investorov. Bitmain v blízkej dobe z trhu rozhodne nezmizne a dá sa očakávať, že v čase rastu cien kryptomien začne aj Bitmainu svitať na lepšie časy.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil A. Kracík.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of