Ďalšie 3 kryptomeny do ktorých sa oplatí investovať

Novinky Investovanie do ďalších 3 kryptomien
Investovanie do ďalších 3 kryptomien, zdroj: shutterstock.com/Autor: Yevhen Vitte
BITmarkets BITmarkets

Minulý týžden sme zverejnili tipy na 3 kryptomeny, do ktorých sa oplatí investovať. Kvôli veľkej úspešnosti sme sa rozhodli ukázať ďalšie tri kryptomeny, ktoré podľa nás majú budúcnosť. Tento článok je určený iba na zamyslenie. Nepredpovedá budúcnosť, kryštáľová guľa nám ešte nedorazila. Tak ako tak, poďme sa pozrieť na 3 zaujímavé kryptomeny, ktoré pred sebou majú zaujímavú budúcnosť.

Gas – Antcoin

Minule sme vám predstavili NEO. Mnohí ho tiež nazývajú čínske Ethereum. NEO je zaujímavé tým, že za jeho vlastnenie dostávate ďalšiu kryptomenu – GAS. Práve GAS sa používa v NEO smart kontraktoch a rastúce množstvo ICO projektov na tejto platforme môže hodnotu GAS-u vyhnať poriadne vysoko. Podobne, ako v prípade Etheru.

Ak už teda máte NEO, rozhodne sa zamyslite aj nad touto menou. GAS môžete získať dvoma spôsobmi. Buď si kúpite NEO a presuniete ho do peňaženky (napríklad do tejto) a GAS vám začne pomaly pribúdať. Koľko GAS-u ročne získate si môžete zistiť na stránke neotogas.com. Druhým spôsobom je, samozrejme, GAS nakúpiť na burze – napríklad na binance.com.

Prečo kupovať GAS, keď za NEO ho dostanem zadarmo? Nuž, dôvod je jeden. Do budúcnosti má väčší potenciál na rast! NEO tokenov je 50 miliónov, zatiaľ čo GAS-u je menej než 10 miliónov (takmer 3 milióny momentálne vyplatené a v obehu). To znamená, že hodnota GAS-u môže byť v pohode aj 5x väčšia ako hodnota NEO. Navyše, ako sme spomínali, GAS sa používa v NEO smart kontraktoch. V budúcnosti tak môže byť o GAS oveľa väčší záujem.

V súčasnoti sa hodnota GAS-u pohybuje okolo 30$. Uvidíme, kde bude o pol roka.

Litecoin

Teraz niečo pre hodlerov. Ak nemáte záujem o obchodovanie na burze a chcete iba každý mesiac odložiť pár eur/korún z výplaty, odpoúčame Litecoin. Je lacný, rýchly, dostupný, jeho tvorca je všeobecne známy, Litecoin zo SegWit-u nerobil takú drámu ako Bitcoin, pomaly ale isto rastie a až začne fungovať Litecoin Lightning Network, v pohode môže kapitalizáciou ohroziť aj Bitcoin či Ethereum.

Nečakajte však žiadne rýchle prachy. Ide o investíciu na niekoľko rokov. Prečo je Litecoin lepšia investícia ako Bitcoin sa dočítate v tomto článku. Nenechajte sa odradiť miernym poklesom hodnoty za posledné týždne. Litecoin je kryptomena do nepohody. Vďaka nízkej volatilite, lacným a rýchlym transakciám, je to ideálna kryptomena na platenie v supermarketoch či baroch. Než to bude možné, nakupujme Litecoin vo veľkom. Potom už bude neskoro.

MaidSafeCoin

Ak sa vám nechce dávať 40$ za jednu mincu, zvážte MainSafeCoin. Táto kryptomena je momentálne na ceste k novému historickému maximu. To staré dosiahla na začiatku letných prázdnin, vtedy však trh začal padať a MaidSafeCoin sa z veľkého dumpu ešte nespamätal. Momentálne sa pohybuje okolo 40 centov za mincu a v obehu ich je viac než 450 miliónov.

Čím je maidSafeCoin výnimočný? Nuž, ide o decentralizovanú platformu, na ktorej si môžete uložiť svoje súbory a používať decentralizované aplikácie. Narozdiel od cloudových sluźieb, ktoré vaše dáta rutinne predávajú vládnym agentúram typu NSA a reklamným spoločnostiam, sú všetky súbory v MaidSafeCoin sieti bezpečne uložené a zašifrované. Nemá na nich dosah nikto okrem vás.

Viac informácií nájdete v tomto videu. Bohužiaľ, je v anglickom jazyku. Ak by bol veľký záujem, vytvoríme naň titulky.

 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: