Bitcoin spadol o 2000 dolárov
Bitcoin spadol o 2000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Net Vector

Počas dnešného dňa sa v Národnej rade konečne dostalo na radu hlasovanie o znížení daní z kryptomien. Do druhého čítania zmena nakoniec neprešla.

Vo väčšine štátov v zahraničí zo zisku z kryptomien nie je nutné platiť zdravotné odvody. Dokonca ani vo veľmi podobnej legislatíve u našich susedov z Českej republiky.

Veľké rozdiely medzi zdanením na Slovensku sú aj v časovom teste. Pokiaľ držíte cenné papiere na burze viac ako jeden rok, výnosy z týchto aktív sú oslobodené od daní. V prípade kryptomien takéto oslobodenie neexistuje. Dnešným rokovaním sa malo toto oslobodenie aplikovať aj na kryptomeny. O všetkých zmenách sme informovali v našom ďalšom článku: V zdanení kryptomien sa na Slovensku črtajú veľké zmeny. Čo má priniesť zmena zákona?

Marián Viskupič v rozprave pred hlasovaním k zmene zákona povedal:

Naším cieľom je minimálne sa dostať na úroveň iných štátov, čo sa týka výšky daní a aby ľudia mohli na Slovensku podnikať aj v tomto odvetví.“

Ako dopadlo hlasovanie o zdanení kryptomien?

Hlasovanie o znížení dani
Hlasovanie o znížení dani. Zdroj: nrsr.sk

Nakoniec iba 44 poslancov hlasovalo za návrh. 47 bolo proti, 44 sa zdržalo hlasovania a 3 nehlasovali. Návrh neprešiel. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance