CoinMarketCap odstráni Bitfinex zo svojich výpočtov

BITmarkets BITmarkets

Po niekoľkých dňoch drámy okolo spoločnosti iFinex Inc., ktorá prevádzkuje Bitfinex a vlastnú spoločnosť Tether Ltd., sa CoinMarketCap rozhodol zo svojich výpočtov odstrániť údaje o cenách z burzy Bitfinex.

Dáta Bitfinexu sú vylúčené z CoinMarketCapu

Iste si pamätáte kauzu o falošných objemoch, kde až 60 % búrz ukazovalo nezmyselne vysoké objemy. Výsledkom bolo, že CMC na svojom blogu oznámil vytvorenie aliancie Data Accountability & Transparency Alliance (DATA) s cieľom poskytnúť „väčšiu transparentnosť a zodpovednosť za zverejňovanie projektov v kryptografickom priestore”.

CMC poskytol burzám lehotu 45 dní na to, aby dodali všetky potrebné dáta, inak budú vylúčené.

CoinMarketCap sa však rozhodol vylúčiť zo svojich výpočtov Bitfinex už teraz. Nebolo to kvôli nedodržaniu nejakej lehoty. Bitfinex totiž dopláca na problémy jeho bratského stablecoinu. Držitelia Tetheru si najskôr menia svoje tokeny za iné kryptomeny, čo je pravdepodobne príčinou náhleho nárastu cien na Bitfinexe.

Čo sa vlastne deje okolo Tetheru? Bavili sme sa o tom na minulom streame TU. ?

Na Bitfinexe je BTC drahšie až o 300 USD oproti iným burzám. To sa CMC nepáčilo, a tak sa rozhodla už ho nezahŕňať do výpočtu.

V minulosti boli odstránené aj spoločnosti, ako napríklad Bithump, Coinone a Korbit, kvôli „extrémnym rozdielom v cenách od zvyšku sveta a obmedzené možnosti arbitráže”.

Čo čítať ďalej?

Spoločnosť Ripple podpísala zmluvu s gigantom vo svete peňažných prevodov

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.