Sam Bankman-Fried zarobil vďaka kryptomenám 22,5 miliardy USD – majetok chce darovať charite

Kategorie: Novinky
Sam Bankman-Fried chce peniaze darovať charite
Sam Bankman-Fried chce peniaze darovať charite. Zdroj: Google

Spoluzakladateľ burzy FTX Sam Bankman-Fried vie, ako spôsobiť totálny boom v mediálnom prostredí. Kryptomeny mu počas kariéry zabezpečili astronomický majetok vo výške 22,5 miliardy dolárov. On sa rozhodol všetko darovať charite.

Miliardár Sam Bankman-Fried

Spoluzakladateľ burzy FTX nikdy nebol veľkým fanúšikom Bitcoinu. Vôbec mu neveril a nakoniec mu „digitálne zlato“ zabezpečilo obrovský majetok, ktorý pri jeho životnom štýle nemá šancu minúť. Ide totiž o skromného človeka, ktorý nikdy nejavil záujem o luxus.

Prečítaj si tiež: Bitcoin analýza – cena narástla o 25 % za 4 dni! Kde je ďalší target?

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Projekt, ktorý mu zabezpečil astronomický majetok, je burza FTX. Chcete si kúpiť, či predať Bitcoin, Ethereum a ďalšie populárne projekty? Žiadny problém. Burza FTX vám to umožní a za každý jeden zrealizovaný obchod zinkasuje poplatok v hodnote 0,02 %. Takže už poznáme odpoveď na otázku, na čom Sam Bankman-Fried zbohatol.

Dovoľujem si tvrdiť, že vysoké percento svetovej populácie, by si jednoducho zbalilo kufre a začalo by pekne míňať spomenutých 22,5 miliardy USD. Bankman-Fried to však vidí inak. Svoj majetok chce rozdať na charitu.

Burzu FTX založil v roku 2019 a jeho hlavný cieľ bol splnený. Na tejto platforme sa denne zrealizujú obchody s derivátmi s priemernou hodnotou až 11,5 miliardy USD. Sam Bankman-Fried začiatkom roka uviedol, že sa aktuálne snaží svoj majetok výrazne zvýšiť. Prečo? Čím viac zarobí, tým viac môže darovať ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Zatiaľ však neuviedol komu a kedy chce peniaze darovať.