Korelácia Bitcoinu so zlatom.
Korelácia Bitcoinu so zlatom. Zdroj: shutterstock.com/Freer

Trhoví stratégovia Bank of America (BoA) nedávno upozornili, že Bitcoin koreluje čoraz viac so zlatom. Analytici banky Alkesh Shah a Andrew Moss poznamenali, že investori môžu Bitcoin vnímať ako bezpečné aktívum, keďže neistota pokračuje.

Bitcoin si získal pozornosť Bank of America

Alkesh Shah a Andrew Moss podrobne vysvetlili, že BTC a zlato v poslednom čase vysoko korelujú. Tieto správy nadväzujú na nedávnu informáciu zverejnenú poskytovateľom kryptografických údajov Kaiko, podľa ktorej bol Bitcoin menej volatilný ako indexy Nasdaq a S&P 500, čo si málokto dokázal predstaviť. Podľa stratégov Bank of America kolísanie ceny BTC v porovnaní s inými globálnymi aktívami spôsobilo, že investori si myslia, že BTC je bezpečným aktívom.

Spomaľujúca sa pozitívna korelácia so SPX/QQQ a rýchlo rastúca korelácia s XAU naznačujú, že investori môžu Bitcoin považovať za relatívne bezpečný prístav, keďže makro pohľad zostáva neistý a dno trhu je stále v nedohľadne.

Čítaj tiež: Miliardár Jeff Bezos varuje pred recesiou, na toto sa majú ľudia pripraviť!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Býci veria Bitcoinu a zlatu na dlhodobo.
Býci veria Bitcoinu a zlatu dlhodobo. Zdroj: shutterstock.com/SittipongPhokawattana

Korelácia Bitcoinu so zlatom je čoraz väčšia

Začiatkom týždňa sa ceny Bitcoinu aj zlata pohybovali vcelku stabilne a v porovnaní s akciovými trhmi boli menej volatilné. BTC sa obchoduje za cenu okolo 20 tisíc dolárov za mincu, zatiaľ čo unca zlata za 1 670 amerických dolárov.

Shah a Moss z Bank of America sledovali 40-dňovú koreláciu so zlatom, ktorá sa tento týždeň pohybuje okolo 0,50. Hodnota 0,50 označuje silnú koreláciu. Nulovú koreláciu drahého kovu naposledy „otec kryptomien“ zaznamenal v auguste.

Tento pohyb prichádza v období, keď sa opätovne zvýšila neistota a analytici varovali, že zvýšenie sadzieb FED-om by mohlo spôsobiť krízu likvidity amerických dlhopisov. Pozorovatelia trhu očakávajú agresívne zvýšenie sadzieb budúci mesiac.

Pripomíname, že zlato aj BTC od historických cenových maxím výrazne klesli. Zlato 8. marca 2022 dosiahlo svoje cenové maximum voči americkému doláru, keď sa dostalo na úroveň 2 074 USD za uncu.

Od historického maxima stratilo zlato voči americkému doláru 20,49 %. Bitcoin stratil za posledný rok voči doláru už viac ako 70 %, keď v novembri 2021 takmer prekonal 70 000 USD.

Zlato má dnes celkovú trhovú kapitalizáciu približne 11 biliónov USD, zatiaľ čo trhová kapitalizácia BTC je približne 369 miliárd USD.

Čítaj ďalej: Ako dlho potrvá korekcia? Toto sú top signály, ktoré vám na to odpovedia

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance