usa cina 3 svetova obchodna vojna

Už niekoľko rokov sa tak pozerám na svet a hovorím si, že sa všetci zbláznili. Ľudia nezabudli na krízu z roku 2008, sledovanie tajnými službami, korupciu a zvyšovanie nákladov na život a chceli zmenu. Bohužiaľ, to otvorilo dvere charizmatickým populistom s extrémistickými názormi, ktorí v mnohých veľkých krajinách nakoniec vyhrali “demokratické” voľby.

Extrémizmu je v západnom svete stále viac. A čo východ? No, buď medzi sebou bojuje, alebo sa povznáša z chudoby. Zatiaľ čo niektoré Ázijské krajiny boli centrom konfliktov v prvých desiatich rokoch tohto storočia, vojnové konflikty sa postupne začali meniť.

Digitálna vojna

Spolu s rozšírením internetu, z veľkej časti vďaka smartfónom, začali aj rôzne hacky prinášať stále viac ovocia. Z nerdov sa stali profesionálni hackeri, niektorí následne začali pracovať pre štátnu sféru. Okrem digitálnych vojen však vznikli aj ďalšie formy boja.

Môže vás zaujímať: Zatiaľ čo my sa trápime kvôli ekonomickej kríze, títo ľudia zarobili miliardy dolárov

Ekonomická a obchodná vojna

Nové Ázijské veľmoci ako Čína, či India alebo Taiwan boli schopné raketovo vyrásť vďaka medzinárodným obchodným vzťahom so silnými trhmi, ako USA či EÚ. Obmedzovanie obchodných stykov s týmito krajinami, hlavne vo forme brutálnych sankcií, v posledných dvoch rokoch výrazne obmedzujú rozvoj Číny a čínskych firiem.

Zdá sa, že po vypuknutí tejto krízy sa schyľuje k ďalším obchodným vojnám. Tieto však môžu byť podstatne horšie, než o sme videli v roku 2019. Svetoví lídri sú nahnevaní za to, ako sa Čína popasovala s koronavirusom a obviňujú ju z toho, čo sa stalo. Príde ďalšia obchodná vojna? – Krajiny postihnuté pandémiou sa zjednocujú proti Číne

Technologické vojny

A keď už sme pri čínskych firmách, mali by sme spomenúť technologické vojny. A nie, nemáme na mysli používanie technológií na výrobu zbraní. Konvenčné zbrane v 21. storočí jednoducho nefungujú. Obmedzovanie technologického rozvojz inej krajiny je však tiež forma konfliktu. Ako jeden z príkladov môžeme uviesť napríklad obmedzovanie Čínskych firiem ako Huawei v USA.

Príbeh o Číne – Najväčšia veľmoc histórie opäť ovládne svet, čo bude potom?

Technologické vojny však nemusia byť vždy úspešné. USA je jednoducho primalý trh… Aspoň vo svetovom merítku… a hlavne čo sa smartfónov týka. Amíci totiž majú svoje iPhony…

Biologické vojny

A samozrejme, nesmieme zabudnúť na biologické vojny. Veď… čo je dnes vo svete témou č.1? Ale… netvrdíme že existuje spojitosť medzi touto témou a biologickými vojnami.

Každopádne, pre tajné oddelenia armád jednotlivých štátov sa nedávno otvorili nové možnosti. Možnosť editovať genóm baktérií čí vírusov je jednou z nich. A z toho potom vznikajú špekulácie.

Koronavirus pravdepodobne naozaj vznikol prirodzenou cestou a dostal sa na nás prenosom z nejakého podivného druhu netopiera. Ale viete.. stalo sa to raz a nejaká armáda by sa mohla o rok či o dva inšpirovať a vo vhodnom momente vypustiť vlastný smrtiaci vírus.

Zoznam najväčších krypto podvodov – Veľa ľudí sa nechalo okradnúť, nebuďte medzi nimi!

A ako je to v praxi?

Nedávno som u kamaráta asi dve hodiny sledoval správy zo sveta a z našej krajiny (tá propaganda strachu je naozaj desivá). Pôsobí to na mňa tak, akoby sa začal napĺňať nejaký apokalyptický scenár.

“Do sveta sa dostal agresívny a rýchlo sa šíriaci koronavirus, ktorý navyše mutuje a preto je takmer nemožné vytvoriť naň vakcínu!”

Viete o tom, že celosvetová epidémia či nákaza agresívnym vírusom alebo baktériou (pravdepodobne vyrobenou ľuďmi) sa označuje za najpravdepodobnejšiu možnosť konca sveta? No… nezachádzajme až tak ďaleko. Možno nezničí celý svet. Postačí, ak iba zhodí súčasný finančne-ekonomicko-politický systém založený na chamtivosti, využívaní obyčajných ľudí a ničení našej planéty.

Trump tomu pomohol, Brexit tomu pomohol a koronavirus bola posledná kvapka. Systém kolabuje. Aby Ľudia v najbohatšej krajine sveta prežili, vláda ich musí po dvoch mesiacoch začať dotovať! Schválené boli dotácie v neskutočnej výške. Možno aj preto, lebo sa blížia voľby.

Čína má problém a USA sú totálne v háji

Teraz tu máme dosť agresívny vírus, ktorý zasiahol práve Čínu, a výrazne obmedzí medzinárodný obchod tejto krajiny so zvyškom sveta. Zatiaľ sa nenakazilo priveľa ľudí. Z tých ôsmich miliárd je to stále iba mizivé percento, ale podľa mňa máme dôvod pochybovať o presnosti údajov podávaných čínskou vládou. Myslím si, že má a bude mať tendenciu tutlať situáciu, pretože je to v podstate komunistická a tak trochu aj diktátorská krajina, ktorá nehraje “férovo” a často používa propagandu.

Ekonomický vzostup Číny začína USA seriózne ohrozovať. Čo teraz s Čínou spraví výrazné spomalenie medzinárodného obchodu? Čínske firmy sú extrémne zadĺžené. Takže uzatvorená čínska ekonomika by mohla pod toľkým tlakom krachnúť. Nie teraz hneď, ale postupne. Ono sa to môže nabaľovať ešte niekoľko rokov…

A ja mám taký dojem, že tento konflikt naozaj zasahuje celú Zem. Stane sa z Číny nakoniec dávny utlačený súper ako napríklad Rusko alebo partner ako Japonsko či Južná Kórea? Alebo sa stane niečo úplne iné? Príde zmena?

Prichádza zmena – Táto myšlienka sa po svete šíri rýchlejšie než vírus!

Toto je tá sľubovaná III. svetová vojna?

So silnejúcou globalizáciou sveta a bohatnúcimi rozvojovými krajinami môžeme počítať s ďalšími “Svetovými vojnami” … prečo by sme nemali?

Tieto konflikty však zmenili svoj charakter. Tradičné zbrane v dobe vodíkových bômb absolútne nefungujú. Veľmoci sa tak stále častejšie uchyľujú k menej konvenčným formám vojny.

Či už ide o digitálnu, ekonomickú alebo inú vojnu, stále je to vojna. A ja tu teraz nechcem tvrdiť, že koronavirus je nejaká biozbraň, no je tu a možno príde ďalší. Vedci dnes pomocou technológie CRISPR vedia modifikovať DNA baktérií a vírusov. Ďalšia pandémia môže byť podstatne horšia než to, čo tu máme teraz.

(článok pokračuje pod odkazom)

Koronavirus najviac ohrozuje USA! – Spôsobí to nakoniec hyperinfláciu doláru?

Európska Únia by si mala zachovať neutralitu

A potom sme tu my. Európa bola stovky rokov najrozvinutejším regiónom sveta, než nás pred cca sto rokmi po I. sv. vojne nahradili Spojené štáty.

Európa by teraz mala ostať nestranná a držať pokope. Nemali by sme sa nechať zatiahnuť do podobných konfliktov. Mali by sme sa zamerať skôr na humanitárnu pomoc ľuďom v núdzi a na výskum, ktorý slúži dobru.

Ako reaguje Bitcoin na prebiehajúcu krízu?

Bitcoin v tejto kríze jasne ukázal, že je skutočne protijed proti chorej finančnej politike centrálnych bánk. Finančný systém založený na fiat menách nefunguje. Presúva hodnotu od obyčajných ľudí k bohatým.

Bitcoin je jediným veľkým aktívom, ktoré nie je zmanipulované a ovládané svetovými elitami a najlepšie dokáže ochrániť kapitál pred infláciou. Čím viac Amerika a Európa tlačia peniaze, tým vyššia je cena Bitcoinu. Nedávno sa dokonca stal biliónovým aktívom!

Ak chcete nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máte  široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžete znížiť o 5%, ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 50% nákupom BNB tokenov.

Bitcoin prekonáva 55 000 $ a stáva sa biliónovým aktívom!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance