[Správy] Začína vláda býkov, myslí si senior analytik z eToro • Krajiny G20 ukazujú obozretný kryptooptimizmus a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

Začína vláda býkov, myslí si senior analytik z eToro • Krajiny G20 ukazujú obozretný kryptooptimizmus • Bermudy vstupujú agresívne do kryptosveta • Ako skončili ICO propagované celebritami • HashFlare ukončil cloud mining BTC • Coinbase vstupuje do politiky • Kostarickí pracovníci môžu byť zaplatení v kryptomenách

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Mati Greenspa verí v silu býkov na BTC

Senior analytik spoločnosti eToro, Mati Greenspa, má býčiu náladu. Verí, že Bitcoin by mohol byť na prahu najväčšieho býčieho behu v histórii. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/  (v EN)

G20 hovorí, že kryptomeny môžu mať významný prínos pre finančný systém

Ministri financií z 20 najväčších ekonomík sveta hovoria, že sú obozretne optimistickí v súvislosti s vplyvom kryptomien na svetovú ekonomiku. Nová správa z prebiehajúcej schôdze skupiny G20 v Argentíne uvádza, že technologické inovácie vrátane tých, ktoré sú základom kryptoaktív, môžu mať významný prínos pre finančný systém a globálnu ekonomiku. Skupina G20 tvrdí, že bude pokračovať v štúdiu dlhodobého vplyvu krypta na svetovú ekonomiku a tvrdí, že bude aktívne monitorovať vývoj v oblasti kryptomien. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Bermudy agresívne vstupujú do kryptosveta

Bermudy sú známe ako globálne centrum pre finančné služby, keďže ostrov prevádzkuje najväčší poisťovací trh na svete. Teraz sa Bermudy agresívne vnárajú do odvetvia fintech s dvoma jasnými cieľmi. Po prvé, podporovať ostrov ako jurisdikciu výhodnú pre podnikateľov v oblasti fintech. Po druhé, vytvoriť nový regulačný rámec ako univerzálny štandard pre ICO, digitálne aktíva a virtuálne meny. Bermudský premiér a minister financií E. David Burt dúfa, že diverzifikuje hospodárstvo Bermúd a povzbudí nový rozvoj na ostrove – menový, vzdelávací a kultúrny. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinmagazine.com/ (v EN)

Celebrity a ICO

V uplynulom roku sme zaznamenali nárast popularity ICO, ako nástroja na získavanie finančných prostriedkov v priestore kryptomien. Aby vynikli z davu, niektoré ICO získavali pomoc celebrít v snahe zvýšiť ich dôveryhodnosť. Ako sa teda darilo niektorým z pozoruhodnejších projektov podporovaných celebritami? Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

HashFlare ukončil cloud mining BTC

HashFlare, služba pre krypto cloud mining, ukončila svoju ťažbu Bitcoinu. Platforma tiež ukončila všetky kontrakty súvisiace s Bitcoinom. Dôvodom vyššie náklady, ako zisky z miningu, za 28 po sebe nasledujúcich dňoch. Vo vyhlásení na firemnej stránke HashFlare oznámila svoje rozhodnutie ukončiť ťažbu BTC:

”Vynaložili sme všetko možné úsilie na vyriešenie problému, ktorý vznikol. Napríklad sme zvážili rôzne technické riešenia, ktoré by nám umožnili znížiť výdavky súvisiace s údržbou a elektrickou energiou. Vzhľadom na všeobecnú nestabilitu trhu však opatrenia, ktoré sme podnikli, nemohli výrazne ovplyvniť súčasnú situáciu.”

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Kryptoburza Coinbase vytvorila Political Action Committee (PAC).

Federálna volebná komisiá Spojených štátov zverejnila, že spoločnosť Coinbase vytvorila Political Action Committee (PAC). Riaditeľ pre komunikáciu Coinbase Elliot Suthers potvrdil, že burza spustila PAC, ale odmietol poskytnúť ďalšie informácie. PAC sa vytvárajú v USA predovšetkým na získavanie finančných prostriedkov v mene kandidátov na verejnú funkciu, ktoré zvyčajne predstavujú špecifické obchodné alebo ideologické záujmy. Coinbase PAC nie je v súčasnosti napojený na žiadneho kandidáta na verejnú funkciu. Viac sa dočítate TU: https://www.coindesk.com/ (v EN)

Kostarickí pracovníci môžu byť legálne zaplatení v kryptomenách

Pracovníci v Kostarike môžu čoskoro dostávať časť svojho platu v kryptomene, uviedli miestne médiá. Pokiaľ ide o právo Kostariky, nie je dôvod, aby sa to nestalo. Legislatíva krajiny umožňuje zamestnávateľom čiastočne odmeniť svojich zamestnancov tovarom, ktorý nie je menou, pokiaľ je minimálna mzda zaplatená v peniazoch. Rozvíja aj koncepciu “kvázi-peniaze” alebo akéhokoľvek aktíva, ktoré možno použiť ako platobný prostriedok a ktoré je vo všeobecnosti akceptované v spoločnosti. Viac sa dočítate TU: https://www.coindesk.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.