Windows na ARM-ových procesoroch je rozhodne budúcnosť. Táto architektúra procesorov sa v súčasnosti používa hlavne v mobiloch a tabletoch a vyznačuje sa jednoduchšou paletou inštrukcií, cenou, vyšším počtom jadier a hlavne nižšími nárokmi na elektrickú energiu. Výkon ARM-ových CPU v posledných rokoch dobehol čipy od Intelu či AMD. Aj preto sa gigant Apple rozhodol, že v priebehu dvoch rokov prejde na túto architektúru.

ARM má však jeden veľký problém a tým je kompatibilita. V súčasnosti dokonca poriadne nevieme ani len emulovať x64 aplikácie na týchto procesoroch. Windows for ARM podporuje iba emuláciu x86 aplikácií (teda 32-bitové Windowsové aplikácie).

Nové zariadenia od Microsoftu s ARM-ovými SQ2 procesormi

Očakávaná x64 emulácia však konečne prichádza do Insider kruhov! Navyše, Micsoroft predstavil nový Surface Laptop Go a Surface Pro X – zariadenia s SQ2 ARM procesormi, ktoré túto emuláciu predvedú svetu.

Týždňová výdrž batérie v notebooku – Je to vôbec možné?

Veríme, že toto je začiatok konca starých procesorov s x86 či X64 inštrukčnými setmi v mobilných zariadeniach. ARM je dostatočne výkonný, konečne získava viac menej plnohodnotnú podporu a výrobcovia začnú vyrábať viac takýchto zariadení. Pre ľudí budú mať jednu veľkú výhodu a tou je výdrž batérie.

Ľahko si vieme predstaviť notebook, ktorý by ste pri ľahkom používaní nemuseli nabíjať aj celý týždeň. Zariadenia od Microsoftu sa ním síce ešte nevedia pochváliť, no Microsoft nepatrí medzi najlepších výrobcov hardvéru. Počkajme si rok či dva, než sa ponuka rozšíri a bude to poriadne zaujímavé.

Viete o tom, že Nvidia sa chystá kúpiť ARM? Vytvorí tak najväčší silikónový monopol na svete!

Nvidia kúpi ARM za 40 miliárd a vytvorí najväčší silikónový monopol

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance