SIT Acronis Roborace autonomne auto
Zdroj: Medium

HUPS! Tak toto sa nepodarilo. Autonómne pretekárske auto spoločnosti SIT Acronis havarovalo do steny pár sekúnd po štarte počas zahrievacieho kola Beta 1.1 sezóny súťaže Roborace. Len čo dostalo povel jazdiť, zatočilo doprava a nabúralo. Video z tohto zahanbujúceho incidentu sa veľmi rýchlo rozšírilo po celom internete.

Dosť drahá chyba, však? Pozitívum je, že SIT Acronis sa môže už iba zlepšiť.

Ďalší záber z havárie nájdete na Twitchi.

Inžinier vysvetlil dôvod havárie autonómneho auta na pretekoch Roborace

Inžinier spoločnosti neskôr vysvetlil, čo sa stalo. Uviedol, že počas trénovacieho kola vznikol problém, ktorý uzamkol riadenie vozidla. Keď vozidlo dostalo povel závodiť, kolesá nereagovali.

“Auto v žiadnom prípade nenabúralo schválne, haváriu spôsobila mechanická chyba,” uviedol v poste na Reddite. “Pri pohľade na záznam zo systému je jasné, že automatický AI pilot chcel auto vytočiť späť a do steny si to nenamieril schválne.”

Podľa spoločnosti Acronis išlo o extrémne nepravdepodobnú chybu, ktorá by sa už nemala opakovať. Auto po nehode putovalo späť do továrne kvôli opravám a spoločnosť preteky odjazdila na základnom Roborace aute do ktorého vývojári nahrali svoj systém autopilota.

Chceli by ste auto autonómne riadi autopilot?

View Results

Loading ... Loading ...

Autopilota má aj Tesla Model Y. Vozidlo teraz pravdepodobne čaká veľké vylepšenie. Čo všetko bude súčasťou upgradu? Všetky dohady sme zhrnuli v našom článku:

Tesla Model Y dostane masívny Upgrade! Tu je všetko, čo vieme