Centrálne banky čoskoro začnú diverzifikovať kapitál do Bitcoinu – tvrdí Pompliano

2

Podľa predpovede Anthonyho Pompliana, každá centrálna banka bude kupovať Bitcoin (BTC), aby zaistila riziká spojené s držaním amerického dolára. Pompliano, spoluzakladateľ a správca firmy Morgan Creek, ktorá spravuje digitálne aktíva, uviedol, že centrálne banky podobne diverzifikovali investície do zlata.

Podobne ako do zlata, centrálne banky investovali aj do iných aktív, v ktorých videli potenciálny zisk. Napríklad to bolo striebro alebo ropa. Tentokrát je možné, že s rastúcou cenou Bitcoinu, budú centrálne banky investovať aj do kryptomien, hlavne do BTC. Ako uviedol The Financial Times, globálne centrálne banky v prvej polovici roku 2019 kúpili rekordných 15,7 miliárd dolárov. Tieto peniaze boli použité na diverzifikovanie rezerv z amerického dolára do zlata alebo iných aktív v dôsledku globálneho obchodného napätia. Podľa správy predstavovali centrálne banky v tomto období takmer jednu šestinu celkového dopytu po zlate.

Bitcoiny ako nekorelované aktívum

Zatiaľčo Svetová rada pre zlato očakáva, že geopolitická neistota bude naďalej vyvíjať tlak na centrálne banky, aby budovali zlaté rezervy, Pompliano teraz predpovedá, že banky sa obrátia aj na Bitcoin ako na uschovanie hodnoty, ktorá nesúvisí s tradičnými aktívami. Napísal:

„Počkajte, kým sa centrálne banky dozvedia o nekorelujúcom profile Bitcoinu. Každá centrálna banka bude kupovať Bitcoiny.“

Nová prognóza nadväzuje na nedávnu diskusiu v CNBC Africa medzi Pomplianom a  Petrom Schiffom, ktorý povedal, že Bitcoin sa stal nejakou formou náboženstva a že investori len dúfajú, že zbohatnú zo svojich majetkov, zatiaľčo budú slepí voči realite. Schiff tvrdil, že Bitcoiny nemajú reálnu hodnotu a povedal:

„Keď ste v bubline, nemôžete ju vidieť.“

Predtým šéfredaktor Forbesu, Steve Forbes, uverejnil otvorený list generálnemu riaditeľovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi. Steve v liste, ktorý poslal, zakladateľovi Facebooku odporučil, aby Facebooková kryptomena bola krytá zlatom. Podľa spoločnosti Forbes sa projekt okolo Facebook kryptomeny Libra stane „jedným zo skutočných držiteľov reálnej hodnoty“, ale to iba v prípade, ak bude krytý napríklad zlatom, striebrom alebo iným drahým kovom.

Zdroje:
cointelegraph.com
APompliano

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Jan

čo su toto za zdroje ? Zdroj ma vystihovať presný odkaz na článok nie na web. Je to ako keby ste tam tie zdroje nemali takže copywrite ???

Jan

Plagiat !