Investičné plány od XTB: Zarábajte pasívne bez poplatkov

  • Investičné plány od XTB sú ideálnym miestom kde pasívne zarábať peniaze.
  • Tento produkt je pomerne mladý a je úplne zadarmo.
  • Do obratu 100 000 eur neplatíte žiadne poplatky.
Novinky Investičné plány XTB
Investičné plány XTB. Zdroj: shutterstock.com/Prostock-studio/FilipArtLab
BITmarkets BITmarkets

XTB, ako renomovaný broker pôsobiaci na trhu, ponúka rozsiahle portfólio investičných možností. Jedným z popredných produktov je tvorba investičného plánu. Ide o jednoduchú formu pasívneho investovania vašich úspor. V rámci tohto riešenia si môžete zostaviť svoj vlastný investičný plán. V tejto recenzii sa pozrieme, ako na to.

Jednoduchým výberom ETF, nastavením percentuálneho podielu jednotlivých investícií a flexibilnou správou sa dostávame ku investičnému plánu od XTB. Produkt je výhodný pre pokročilých investorov, ale aj pre začiatočníkov. Navyše, v rámci tohto produktu môžete mať niekoľko rôznych plánov zložených z rôznych ETF.

Investičné plány od XTB

Investičné plány od XTB. Zdroj: XTB

Medzi hlavné výhody investičných plánov patrí:

  • Jednoduchosť: od vytvorenia portfólia až po jeho správu je postup veľmi jednoduchý a intuitívny.
  • Rozmanitosť: XTB ponúka vyše 360 ETF, takže určite nájdete svoje preferované sektory, do ktorých chcete investovať. Úplný zoznam všetkých ponúkaných ETF nájdete tu.
  • Prístupnosť: produkt je dostupný pre každého. Investovať totiž môžete už od pár eur. Minimálna výška investície v rámci investičných plánov je 15 eur.
  • Transparentnosť: na jednom mieste máte všetky informácie o vašich ETF, ako napríklad rating. Rovnako si viete nasimulovať, akú výkonnosť by malo vaše portfólio za posledné roky.
  • Flexibilita: vy ste tá osoba, ktorá má kontrolu nad portfóliom. Viete hneď realizovať vklady aj výbery.
  • Poplatky: investovanie do ETF je zadarmo pri mesačnom objeme do 100 000 eur. Nad tento limit platíte poplatky 0,2 % (minimálne 10 eur). Platí sa navyše už len poplatok za konverziu pri nákupe ETF v inej mene. Úplný zoznam a výšku poplatkov nájdete tu.
Čo je to ETF?

ETF (exchange-traded fund) je investičný fond obchodovaný na burze. Ide o kôš cenných papierov, s ktorými sa obchoduje na burze rovnako ako akcie. ETF môžu obsahovať všetky typy investícií, vrátane akcií, komodít alebo dlhopisov. Poskytujú nízke náklady a menej provízií pre maklérov v porovnaní s nákupom konkrétnych akcií.

Investičné plány od XTB boli predstavené len nedávno. Hlavným účelom je využiť rastúci potenciál ETF a vytvoriť si v aplikácii XTB vlastné investičné plány. Práve mobilná aplikácia od XTB je miestom, kde viete pasívne zarábať peniaze cez investičné plány. Detailný postup, ako si založiť investičný plán, nájdete na ďalšej strane.

Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.