ETH ethereum

London hardfork bude pravdepodobne najhorúcejšia udalosť tohto mesiaca. Konkrétne 31.07. 2021 ma prísť veľký update, ktorý prináša riešenia v oblasti transakcii a poplatkov.

Čo je to London Fork?

Cieľom je hlavne stabilizácia poplatkov, čo by znamenalo, že za jednu transakciu napríklad už nezaplatíte ako v minulosti 100 USD. Bude to výrazne menej. Tento update má zároveň ETH baníkov postupne prinútiť na prechod do nového PoS algoritmu, v ktorom už teraz je približne 5 % všetkých kryptomien z celej siete.

O veľkom rozmachu ETH 2.0 siete sme nedávno informovali v tomto článku.

Presné účinky a dopad na ETH sieť zatiaľ nie sú známe. Niektoré výskumy tvrdia, že baníci môžu nárazovo prísť aj o 50 % odmeny. Iné výskumy odhadujú iba 30 % prepad ziskovosti. Dopad na sieť bude iba krátkodobý. Hlavným cieľom tohto update je postupný kompletný prechod kryptomeny ETH na PoS algoritmus, tak aby mining časom úplne zanikol. To znamená, že dlhodobý negatívny dopad by nemal byť prakticky žiaden.

Prečítaj si aj: Ethereum nabieha na býčiu vlnu – príde po hard forku ďalší rast?

Aké zlepšenia prináša London Fork?

Čo je však pozitívne je to, že London Fork pomôže hlavne používateľom siete. Nie je známe o koľko sa znížia poplatky. Ako však bolo spomenuté vyššie v článku, používatelia s veľkou pravdepodobnosťou môžu priemerne zaplatiť aj o 50 % menej za poslanie jednej transakcie. Hlavne sa eliminuje nárazový skok poplatkov, ktorý občas nastával v sieti.

Pre príklad: ráno istého dňa poplatok za poslanie transakcie stál iba 10 USD, o niekoľko hodín to mohlo byť aj viac ako 100 USD. Tento negatívny efekt pocítili hlavne používatelia DeFi zmenárni. Používatelia siete očakávajú od tohto update výrazne zlepšenia používateľnosti.

Očakávaný rast na ETH, zdroj: www.tradingview.com

Keďže Ethereum update je hlavná udalosť tohto mesiaca, tak je dosť pravdepodobné, že cena bude rásť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance