Cardano naberá na sile
Cardano naberá na sile. Zdroj: Shutterstock, JLStock

Ekosystém Cardano sa napriek negatívnemu stavu trhu teší veľkej popularite. Za posledný mesiac sa projektu podarilo získať až 50 miliónov USD na nové projekty sektoru DeFi. Celková uzamknutá hodnota v sieti prekročila hranicu 117 miliónov USD.

Cardano naberá na sile

Sieť Cardano dosiahla pomerne výrazný nárast trhovej kapitalizácie po tom, čo spustila platformu SundaeSwap. S týmto projektom sa výrazne zvýšil aj počet decentralizovaných produktov v sieti.

Celková hodnota, ktorá je uzamknutá v sieti, zaznamenala v posledných dňoch výrazný nárast zo 70 miliónov USD až na 117 miliónov USD. V období od 12. do 17. februára sa táto hodnota dokonca vyšplhala až na historické maximum na úrovni 127 miliónov USD.

Prečítaj si tiež: Toto sú kryptomeny, ktoré aj napriek poklesom na celom trhu rastú!

Väčšina týchto prostriedkov je sústredená na spomínanej decentralizovanej platforme SundaeSwap, kde je v súčasnosti uzamknutých približne 115 miliónov USD. V porovnaní s konkurenciou ako Ethereum či Polkadot je Cardano menej rozmanité. Takmer 100 % prostriedkov je totiž sústredených na platforme priamo podporovanej vývojármi siete.

Údaje portálu DeFiLlama pre TVL projektu Cardano
Údaje portálu DeFiLlama pre TVL projektu Cardano. Zdroj: DeFiLlama

V čase písania tohto článku sa natívny token ADA obchodoval na úrovni 0,867 USD. ADA sa teda stále drží v blízkosti dôležitého supportu na úrovni 1 USD. Z dlhodobého hľadiska je však v klesajúcom trende.