Toto sú kryptomeny, ktoré aj napriek poklesom na celom trhu rastú!

Novinky Top kryptomeny so ziskom
Top kryptomeny so ziskom, zdroj: shutterstock.com/Jittapon.k
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomenový trh je už 4 mesiace v poklese. Naposledy takýto podobný pohyb Bitcoin zaznamenal ešte v roku 2018. Začína sa už hovoriť aj o možnom začiatku klesajúceho trendu. Niektoré kryptomeny ale ignorujú poklesy a rastú.

Terra – aktuálne najsilnejšia kryptomena

Terra spomedzi najznámejších altcoinov má najlepšiu výkonnosť. Iba za posledný týždeň zaznamenala viac ako 50-percentné zhodnotenie. Tento rast je reakcia na rozrastajúci sa ekosystém a zisk v podobe takmer 1 miliardy dolárov.

Terra coin cenový graf

Terra coin cenový graf. Zdroj: tradingview.com

O kryptomene Terra sme písali aj v minulom článku: LUNA raketovo stúpa a prekonáva výkonnosť najväčších kryptomien

Terra uzavrela už v minulosti množstvo partnerstiev s platobnými platformami, najmä v ázijsko-tichomorskom regióne. V júli 2019 Terra oznámila partnerstvo s Chai, mobilnou platobnou aplikáciou založenou v Južnej Kórei, v ktorej sa nákupy uskutočnené pomocou aplikácie na platformách elektronického obchodu spracúvajú prostredníctvom blockchainovej siete Terra. Zároveň je na Terru  viazaná kryptomena UST (stablecoin), ktorá má originálny spôsob úpravy mincí v obehu založený na sťahovaní a uvoľňovaní nových mincí podľa ponuky a dopytu.

Decentraland – silný metaverzový projekt

O kryptomene Mana sme už písali v minulom článku, že má potenciál urobiť ďalšie zhodnotenie. Zatiaľ sa to potvrdzuje. Tento altcoin zatiaľ nie je na svojom historickom maxime, na druhej strane si aj počas poklesov udržiava hodnotu. Zatiaľ čo iné kryptomeny sú za posledných 12 mesiacov prevažne v strate, najväčší metaverzový projekt od februára 2021 urobil 10-násobné zhodnotenie. Za úspechom je hlavne záujem veľkých spoločností ako Facebook (Meta) budovať svet založený na virtuálnej realite, čím sa menšie metaverzové projekty rovnako dostávajú do povedomia. Dokonca Decentraland v porovnaní s Metou už svoju službu má vybudovanú, takže pokiaľ niekto nechce čakať na služby od projektu Meta, tak už teraz si môže vyskúšať, ako funguje virtuálna realita napríklad na projekte Decentraland.

Decentraland je stále v zisku

Decentraland je stále v zisku. Zdroj: tradingview.com

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Anchor Protocol – zaujímavé odmeny pre investorov

Anchor Protocol je ďalší z projektov, ktorý v súčasnosti zaznamenáva veľký ošiaľ. Z poklesu sa veľmi rýchlo spamätal a za posledné dni urobil 100-percentné zhodnotenie. Platforma udáva, že je v nej vložených viac ako 12 miliárd dolárov UST mincí, čo je zároveň 12 miliárd amerických dolárov. Veľký ošiaľ táto platforma zaznamenala začiatkom roka, od kedy sa počet vložených a stakovaných mincí zdvojnásobil. Platforma slúži hlavne na požičiavanie a stakovenie stablecoinov s odmenou až 20 % ročné, čo je v súčasnosti spomedzi známych a zatiaľ dôveryhodných projektov najviac. Práve to láka investorov využívať túto platformu. Pasívne sa tu mesačne dá zarobiť pri investícii 100 000 USD takmer 2 000 USD.

Anchor protocol ma najlepší zisk spomedzi kryptomien

Anchor protocol ma najlepší zisk spomedzi kryptomien. Zdroj: tradingview.com

Prečítaj si aj: 3 zaujímavé metaverzové kryptomeny, ktoré by mal sledovať každý investor

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.